MISTRZOSTWA POWIATU W BADMINTONIE

29 października w Rozdrażewie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w badmintonie. Do rywalizacji wśród chłopców stanęły drużyny ze SP w Smolicach, SP 8 Krotoszyn i SP Rozdrażew I i SP Rozdrażew II. Natomiast w kategorii dziewcząt zmierzyły się ze sobą ekipy ze SP w Smolicach, SP 8 Krotoszyn, Rozdrażew i Nowa Wieś. Drużynę chłopców ze Smolic reprezentowali Jan Konrady, Justin Roszek i Filip Sroczan, a dziewczynki wystąpiły w składzie Przewoźna Wiktoria i Dorota Szpak. Rozgrywki toczyły się na czterech boiskach systemem każdy z każdym.

W pierwszym meczu chłopacy ze Smolic zmierzyli się ze szkołą sportową nr 8 w Krotoszynie i po bardzo dobrym meczu pokonali swoich przeciwników 3:0, wygrywając swoje singlowe pojedynki oraz debel. Kolejnym przeciwnikiem naszego zespołu był Rozdrażew II i tutaj lepsi okazali się gospodarze wygrywając 3:1, jedyny punkt w tym pojedynku dla Smolic zdobył Jan Konrady. Na końcu rozgrywek rywalem naszych chłopców był Rozdrażew I, który nie dał szans naszym zawodnikom wygrywając 3:0. Ostatecznie rywalizacja w grupie męskiej zakończyła się podwójnym sukcesem gospodarzy, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca, na najniższym stopniu podium znalazła się ekipa ze Smolic, natomiast czwarta pozycja przypadła SP nr 8 z Krotoszyna. Jednak najważniejszą wiadomością było zakwalifikowanie się do finału rejonu naszej męskiej drużyny, która 20 listopada ponownie zawita do Rozdrażewa i będzie mierzyć się z najlepszymi zawodnikami w rejonie kaliskim. Stało się tak dlatego, że w rozgrywkach rejonowych nie mogą uczestniczyć dwie drużyny z tej samej szkoły, a że gospodarzem rejonu jest szkoła w Rozdrażewie to prawo uczestnictwa w niej ma drugi zespół.

Nasze zawodniczki swoją przygodę z turniejem zaczęły od porażki ze Szkołą Podstawową w Nowej Wsi przegrywając 3:0. W kolejnym meczu ponownie Smoliczanki musiały uznać wyższość swoich przeciwniczek. Tym razem lepsze od naszych dziewczyn okazała się drużyna ze SP nr 8 w Krotoszynie wygrywając 3:0. W ostatnim pojedynku naprzeciw Wiktorii i Doroty stanęły zawodniczki z Rozdrażewa i po raz pierwszy w tym dniu nasz zespół mógł się cieszyć ze zwycięstwa pokonując gospodynie 3:0. Ostatecznie Smolice w tej rywalizacji zajęły tak jak chłopcy trzecie miejsce, jednak w finale rejonowym nie wystąpią, ponieważ przed nimi rozgrywki ukończyły drużyny z Nowej Wsi (tryumfator turnieju) oraz SP 8 Krotoszyn.