REJONOWE DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA CHŁOPCÓW W BADMINTONA

20 listopada w Rozdrażewie odbyły się rejonowe drużynowe mistrzostwa chłopców w badmintonie w których rywalizowało osiem zespołów w tym SP ze Smolic. Rozgrywki toczyły się systemem rosyjski do dwóch przegranych meczy, każdy mecz toczył się do dwóch wygranych setów, a każdy z nich rozgrywany był do 15 punktów (z zachowanie zasady dwóch punktów przewagi). Naszą szkołę reprezentowali: Jan Konrady, Filip Sroczan i Nikodem Skupin. W pierwszym pojedynku nasi chłopcy zmierzyli się z zawodnikami ze SP nr 7 w Kaliszu. Jasiu turniej zaczął od pojedynku z Dąbrowskim Frankiem i już po kilku odbiciach było widać, że osiągnięcie korzystnego wyniku w tym meczu będzie nie lada wyczynem. I tak się stało, mimo wielkiego wysiłku i ambicji nasz zawodnik musiał uznać wyższość zawodnika z Kalisza i uległ mu 2:0 w setach. Równolegle na drugim boisku Filip toczył swój bój z Łukaszem Skurjatem. Tym razem to nasz gracz okazał się lepszy i zwyciężył 2:0. Następnie chłopcy zmierzyli się w pojedynku deblowym i po bardzo dobrym spotkaniu i realizacji założeń taktycznych Smoliczanie wygrali 2:1. Po dwóch meczach singlowych i deblu nasz zespół wygrywał 2:1 i do pełni szczęścia brakowało nam jednego zwycięstwa. W kolejnych pojedynkach singlowych na wysokości zadania stanął Jasiu pewnie pokonując swojego przeciwnika 2:0. Wygrana ta zapewniła nam tryumf w całym pojedynku i grę w dalszym etapie. Po krótkiej przerwie drugim rywalem naszego zespołu była ekipa z Pleszewa. Był to najbardziej dramatyczny i zacięty bój. Jasiu za swojego rywala miał Jakuba Czajkę. Mecz ten rozgrywany był pod dyktando zawodnika z Pleszewa. Na domiar złego u naszego zawodnika było widać zmęczenie i niestety dość łatwo uległ swojemu koledze przegrywając 2:0. Jednak najbardziej szkoda rywalizacji pomiędzy Filipem a Julianem Reszko, ponieważ zawodnik ten był w zasięgu naszego gracza, niestety drobne błędy zaważyły na tym, że ostatecznie to zawodnik z Pleszewa cieszył się ze zwycięstwa 2:1. Następnie nasi chłopcy rozegrali bardzo dobre spotkanie deblowe nie pozostawiając złudzeń kolegom i w rezultacie wygrywając 2:0. Niestety mimo tej wygranej nadal na tablicy wyników było 2:1 dla przeciwnika i do awansu do finału potrzebowaliśmy dwóch kolejnych wygranych pojedynków singlowych.

Patrząc na wcześniejsze mecze było to zadanie piekielnie trudne do wykonania. I tak, tylko Jasiu zdołał pokonać swojego konkurenta, natomiast Filip miał bardzo trudne zadanie, które mimo wielkich starań nie wykonał i w meczu o pierwsze miejsce zagrali badmintoniści z Pleszewa. Praktycznie zaraz po tym meczu Smoliczanie musieli rozegrać kolejne spotkanie tym razem z zawodnikami z Kowalewa. W tym meczy zarówno Filip i Jan byli już bardzo zmęczeni i nie zdołali podjąć równorzędnej walki z przeciwnikiem ostatecznie przegrywając cały mecz 3:0 i zajmując w całej imprezie miejsce w przedziale 5-6.

Podsumowując cały przebieg zawodów, można być zadowolonym z postawy naszych chłopców, ponieważ pokazali momentami, że potrafią grać w badmintona i w rywalizacji z wyżej notowanymi przeciwnikami, którzy regularnie uczestniczą w różnego rodzaju turniejach byli godnymi rywalami. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła drużyna z Ostrowa Wlkp, drugie Kowalew i trzecie Pleszew czyli drużyny, z którymi jak równy z równym walczyli nasi zawodnicy.