XI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY

turniej piłki nożnej22 czerwca 2016 roku w Szkole Podstawowej w Smolicach odbył się XI turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły. W zawodach udział wzięły cztery zespoły, oprócz gospodarzy do Smolic zawitały ekipy z Kuklinowa, Zalesia i Zdun. Rozgrywki toczyły się systemem każdy z każdym, a mecze rozgrywane były 2×10 minut. Drużyna liczyła 4 zawodników + bramkarz. Całe zawody przebiegały w sposób sprawny i toczyły się w miłej i przyjaznej atmosferze.

Nasi zawodnicy zaczęli swoje zmagania od meczu z zawodnikami z Zalesia Małego. Od początku zarysowała się przewaga gospodarzy, którzy co jakiś czas groźnie atakowali bramkę przeciwnika. Ostatecznie pierwszy mecz padł łupem naszych piłkarzy, którzy wygrali zdecydowanie 7:2. Pięć bramek w tym spotkaniu zdobył Filip Sroczan, a kilka z nich było przepięknej urody, pozostałe dwa gole strzelił Jakub Turek.

W kolejnym meczu naszym przeciwnikiem byli zawodnicy ze Zdun, którzy nie dali szans naszym chłopakom i wygrali to spotkanie 4:0, nie dając strzelić naszym graczom żadnej bramki.

W ostatnim meczu zawodnicy ze Smolic podejmowali Kuklinów. Mecz ten miał zadecydować o drugim miejscu w turnieju. Nasi piłkarze od początku zaatakowali bramkę przeciwnika i do przerwy prowadzili 3:0. Niestety po zmianie stron nie ustrzegli się kilku błędów i w pewnym momencie na tablicy wyników było już 3:2. Na szczęście gościom też zdarzały się proste błędy i ostatecznie zwycięsko z tego pojedynku wyszli zawodnicy ze Smolic wygrywając 6:3. Bramki dla naszego zespołu zdobyli cztery Filip Sroczan i po jednej Aleksander Czebatura i Grzegorz Ławniczak.

Podsumowując faworyt ze Zdun nie zawiódł i wygrał swoje wszystkie mecze jednocześnie wygrywając cały turniej, drugą lokatę zajęli zawodnicy ze Smolic, trzecie Kuklinów, a ostatnie Zalesie Małe. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali dyplomy, pamiątkowe puchary oraz piłkę nożną.