DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POWIATU W BADMINTONIE

27 październiimageska w Rozdrażewie odbyły się drużynowe mistrzostwa powiatu w badmintonie. W zawodach wzięły udział po cztery ekipy w kategorii dziewcząt i chłopców ze SP nr 8 w Krotoszynie, Smolicach i po dwie drużyny ze SP w Rozdrażewie. Na wstępnie należy nadmienić, że gospodarze mają wzorowe warunki do uprawiania tej dyscypliny, ponieważ jednocześnie mają możliwość ustawienia czterech boisk, na których może grać ośmiu zawodników, a przy grze deblowej nawet szesnastu. Mimo tego reprezentanci naszej szkoły starali się dzielnie walczyć z zawodnikami z wyżej wymienionych szkół. Jednocześnie zawody rozgrywali również badmintoniści z gimnazjum, przez co turniej bardzo przeciągał się w czasie i zakończył się dopiero o godzinie 15. Drużyny rozgrywały mecze systemem każdy z każdym, a mecze toczyły się do 11 punktów. W rywalizacji dziewcząt naszą szkołę reprezentowały Natalia Majsnerowska i Aleksandra Szwarczyńska, które wygrały wewnętrzną rywalizację w swojej szkole. Nasze dziewczęta są uczennicami klasy piątej i głównym ich celem było oswojenie się z atmosferą zawodów by w przyszłym roku powalczyć o czołowe lokaty. Zawodniczki ze Smolic dzielnie walczyły na boiskach do gry w badmintona, jednak nie udało im się wygrać żadnego pojedynku przegrywając wszystkie mecze w stosunku 3:0 i ostatecznie zajmując czwarte miejsce. Mimo tego myślę, że dziewczyny dostały cenną lekcję, którą przy ciężkiej pracy spożytkują w przyszłym roku. Wracając jeszcze do gry naszych zawodniczek, należy nadmienić wygranie jednego seta Natalii Majsnerowskiej z zawodniczką z Rozdrażewa w stosunku 11:8, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość.

Dużo lepiej w swojej kategorii wypadli chłopcy, co jest dużą zasługą Filipa Sroczana, który wygrał prawie wszystkie swoje mecze singlowe i był czołową postacią meczy deblowych. W pierwszym meczu nasi zawodnicy zmierzyli się z Rozdrażewem II. Po pierwszych meczach singlowych, zwycięstwie Filipa i przegranej Kuby Turka był wynik 1:1. Pojedynek deblowy nie zaczął się dobrze dla naszych graczy, ponieważ przegrali pierwszego seta do 6, jednak szybko zmieniliśmy taktykę i kolejne dwa sety stały się łupem naszych graczy odpowiednio do 5 i 2 punktów. Następnie kropkę nad i postawił w swoim kolejnym meczu singlowym Filip wygrywając z zawodnikiem z Rozdrażewa 2:1 i tym samym zdobywając dla naszego zespołu 2 punkty. Następnie gracze ze Smolic zmierzyli się ponownie z zawodnikami z Rozdrażewa, tym razem z pierwszym zespołem. Ponownie jak w poprzednim meczu swój pojedynek wygrał Filip, natomiast Kuba musiał uznać wyższość swojego przeciwnika. Po tych meczach przyszła kolej na mecz deblowy. Pierwszy set bardzo wyrównany, jednak końcówka należała do gospodarzy i to oni wygrali tego seta 11:9. Niestety w tym secie Filip doznał urazu szyi i drugi set praktycznie oddaliśmy bez walki i ostatecznie przegraliśmy 2:0. W kolejnych meczach singlowych było widać grymas na twarzy Filipa, który swój mecz oddał praktycznie bez walki przegrywając 2:0 i cały mecz 3:1. W ostatniej swojej rywalizacji decydującej o zajęciu drugiej lokaty w całym turnieju ekipa ze Smolic podejmowała zawodników ze SP nr 8 w Krotoszynie. W tym pojedynku na wysokości zadania stanął Filip, który odczuwając jeszcze skutki kontuzji wygrał swój mecz singlowy 2:0, odnosząc zwycięstwo w drugim secie 11:1 i był główną postacią wygranego starcia deblowego. Następnie przypieczętował naszą końcową wygraną w ostatnim spotkaniu singlowym nie dając żadnych szans swojemu przeciwnikowi z Krotoszyna. I tak w końcowym rozrachunku i przy dużej zasłudze Filipa Sroczana, nasz zespół zajął drugie miejsce tym samym awansując do rozgrywek rejonowych.