ELIMINACJE POWIATOWE TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT O PUCHAR TYMBARKU

      7 tymbark dzgrudnia grupa dziewcząt z naszej szkoły udała się do Krotoszyna na eliminacje powiatowe Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Tymbarku. Zawody odbyły się w nowo wybudowanej hali sportowej. Oprócz naszej placówki do turnieju zgłosiły się ekipy z Sulmierzyc oraz SP nr 8 w Krotoszynie. Drużyny grały systemem każdy z każdym, a mecze trwały po 10 minut bez zmiany stron.

    W pierwszym spotkaniu nasze zawodniczki zmierzyły się z piłkarkami z Sulmierzyc. Pojedynek był bardzo wyrównany, jednak mimo wielu starań i chęci żadnej z ekip nie udało się strzelić gola i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

         W kolejnej konfrontacji rywalkami naszych dziewczyn były krotoszynianki, uznawane od samego za faworyta rozgrywek. Od początku zarysowała się widoczna przewaga piłkarek z Ósemki, które co jakiś czas atakowały naszą bramkę. Po upływie kilku minut jedna ze smoliczanek tak niefortunnie interweniowała, że skierowała piłkę do własnej bramki i tym samym ekipa z Krotoszyna objęła prowadzenie. Niedługo potem uczennica Ósemki znalazła się sam na sam z naszą bramkarką i podwyższyła prowadzenie na 2:0. Dziewczyny ze Smolic nie podłamały się i dążyły do zdobycia kontaktowego gola. Taka postawa przyniosła efekt i po jednej z akcji Julia Puślecka skierowała piłkę do siatki. Do remisu już nie udało się doprowadzić i zespół SP8 wygrał 2:1 i triumfował w turnieju. Dziewczyny ze Smolic zakończyły zmagania na drugim miejscu.

         Podsumowując występ naszych zawodniczek, można stwierdzić, iż na pierwszy rzut oka była widoczna lekka trema i brak obycia w tak dużej hali. Obserwując dziewczyny na zajęciach sportowych, a następnie na zawodach wyższej rangi, można odnieść wrażenie, że to nie te same uczennice – lekko stremowane, przestraszone, co zaraz odbija się na ich postawie na boisku. Mimo tego naszym piłkarkom należą się słowa uznania za podjęcie walki. Mamy nadzieję, że następnym razem będzie o niebo lepiej. W turnieju brały udział następujące uczennice: Zuzanna Płaczek, Aleksandra Szwarczyńska, Wanessa Roszek, Julia Nabzdyk, Julia Kordasiewicz, Julia Puślecka, Natalia Wrzeszcz, Klaudia Skupin i Natalia Majsnerowska.