PODSUMOWANIE ZMAGAŃ SPORTOWYCH

   champion22 lutego podczas uroczystości z okazji walentynek zostały wręczone puchary, medale i dyplomy z zakończonych mistrzostw szkoły w warcabach, szachach, tenisie stołowym i badmintonie.

   Najdłużej bo ponad trzy miesiące trwały rozgrywki w badmintona, które toczyły się po skończonych zajęciach na Sali gimnastycznej w Smolicach. Do rywalizacji stanęło ponad dwudziestu zawodników, którzy rywalizowali ze sobą systemem rosyjskim do dwóch przegranych meczy, a każdy pojedynek toczył się do dwóch wygranych setów do piętnastu punktów. Po długotrwałych potyczkach i niektórych bardzo zaciętych i wyrównanych meczach w grudniu zakończyliśmy rozgrywki. A oto najlepsza trójka mistrzostw badmintona:

1 miejsce   Filip Sroczan

2 miejsce   Jakub Turek

3 miejsce   Julia Nabzdyk

DSC06640 (640x426)

  

      W mistrzostwach szkoły w tenisie stołowym do rywalizacji zgłosiło się 10 osób, które również grały systemem rosyjskim, do dwóch wygranych setów. Tutaj rywalizacja była jeszcze bardziej zacięta i do końca trudno było wyrokować kto stanie na najwyższym stopniu podium. Po rozegraniu wszystkich meczy wyniki końcowe przedstawiały się następująco:

1 miejsce   Aleksandra Szwarczyńska

2 miejsce   Jakub Płóciennik

3 miejsce   Julia Nabzdyk

DSC06646 (640x426) DSC06647 (640x426)

    

     Na rozstrzygnięcia w warcabach złożyły się dwa turnieje, które były jednocześnie eliminacjami do turniejów poza szkolnych. W sumie w obydwu zawodach rywalizowało ze sobą prawie 50 zawodników, którzy toczyli swoje partie systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund. Partie rozgrywane były przy zastosowaniu nowego programu szachowego ChessArbiterPro. Po zsumowaniu punktów z obydwu turniejów okazało się, że na pierwszych trzech pozycjach uplasowały się następujący zawodnicy:

1 miejsce   Wiktoria Łukowiak

2 miejsce Natalia Majsnerowska

3 miejsce   Julia Jarus

DSC06632 (640x426) DSC06636 (640x426) DSC06637 (640x426)

      Po raz pierwszy w naszej szkole przeprowadziliśmy mistrzostwa w szachach, które odbyły się podczas ferii. Do rywalizacji przystąpiło dziesięciu zawodników, którzy rozegrali ze sobą pięć partii. Mecze toczyły się przy użyciu zegarów szachowych, a każdy zawodnik maił do dyspozycji 15 minut. Dyscyplina ta w naszej szkole dopiero zaczyna się rozwijać i było widać jeszcze wiele błędów podczas gier, które będziemy starali się eliminować podczas zajęć dodatkowych z szachów. Po zakończeniu wszystkich zaplanowanych partii zapadły następujące rozstrzygnięcia:

1 miejsce   Maciej Kowalski

2 miejsce   Julia Jarus

3 miejsce   Antoni Czebatura

DSC06653 (640x426)