XXII TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO Z OKAZJI ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

7 listopadGIF enis stołowya 2015 roku w Kobylinie na sali „Pilawa” odbył się XXII turniej tenisa stołowego z okazji Odzyskania Niepodległości organizowany przez Szkołę Podstawową w Zalesiu Małym. Jak co roku zawody rozgrywane są w czterech kategoriach chłopcy z klas I-IV, dziewczynki z klas I-IV, chłopcy z klas V-VI oraz dziewczynki z klas V-VI.W tym roku w turnieju wzięło udział aż 13 zawodników ze Smolic. Naszą szkołę najliczniej reprezentowały dziewczynki z klas V-VI i właśnie w tej kategorii liczyliśmy najbardziej na dobre lokaty i się nie zawiedliśmy. Najlepiej w tej rywalizacji wypadła Natalia Majsnerowska, która uległa tylko późniejszej zwyciężczyni całego turnieju Kucharczyk Sandrze z Kobylina. Spotkanie tych dwóch zawodniczek było bardzo zacięte i przy odrobinie szczęścia mogło się skończyć zwycięstwem Natalii, gdyż w decydującym secie miała ona piłkę meczową, jednak zabrakło trochę szczęścia i umiejętności aby ostatecznie przechylić szalę na swoją korzyść. Również Julii Nabzdyk nie udało się pokonać wyżej wymienionej zawodniczki i w meczu o 2 i 3 miejsce naprzeciw siebie stanęły właśnie Julia z Natalią. W tej rywalizacji lepsza okazała się Natalia Majsnerowska i to ona zajęła drugą lokatę, natomiast Julia Nabzdyk cieszyła się ze zdobycia brązowego medalu. Bardzo dobrze radziły sobie przy stole również Aleksandra Szwarczyńska i Zuzanna Płaczek, które zostały sklasyfikowane na miejscach 5-6.

W rywalizacji dziewczynek z klas I-IV, Smolice reprezentowały cztery zawodniczki, najlepiej z nich wypadła Wiktoria Łukowiak, która został sklasyfikowana na czwartej pozycji.

W najstarszej grupie wiekowej chłopców startowało tylko pięciu zawodników, a wśród nich Jakub Płóciennik ze SP w Smolicach. Niestety naszemu zawodnikowi, mimo wielu starań nie udało się wygrać żadnego pojedynku i swoją przygodę z turniejem zakończył na 5 pozycji.

Natomiast w najmłodszej kategorii chłopców naszą placówkę reprezentowali Michał Knuła i Tobiasz Ratajczak, są to zawodnicy, którzy dopiero zaczynają naukę gry w tenisa stołowego i trudno było oczekiwać od nich sukcesu. Mimo wielkiej ambicji i woli walki jedynie Michał Knuła odniósł dwa zwycięstwa, miedzy innymi ze swoim kolegą z klasy i w rezultacie został sklasyfikowany na miejscach 5-6.11listopada-flaga (640x492)

Klasyfikację drużynową wygrała SP w Kobylinie, która zajęła w każdej kategorii pierwsze miejsca. Z postawy naszych zawodników i zawodniczek możemy być zadowoleni i mieć nadzieję, że w przyszłości będą zajmować jeszcze lepsze lokaty czego z całego serca im życzymy. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca pierwsze otrzymali puchary, laureaci miejsc 1-3 pamiątkowe medale, natomiast uczestnicy z miejsc 1-4 dodatkowo nagrody.

Poniżej wszystkie wyniki zawodników SP w Smolicach.

MAJSNEROWSKA NATALIA – KUCHARCZYK SANDRA 2:3

MAJSNEROWSKA NATALIA – BRYLEWSKA WIKTORIA 3:1

MAJSNEROWSKA NATALIA – KORDASIEWICZ JULIA 3:0

MAJSNEROWSKA NATALIA – KREMER JULIA 3:0

MAJSNEROWSKA NATALIA – NABZDYK JULIA 3:1

WRZESZCZ NATALIA – JARKA AGATA 3:0

WRZESZCZ NATALIA – KREMER JULIA 1:3

PŁACZEK ZUZANNA – MAJSNEROWSKA NATALIA 0:3