Szachy drużynowe

2 i 3 grudnia uczniowie SP w Smolicach, jako mistrzowie powiatu krotoszyńskiego uczestniczyli w Drużynowych Mistrzostwach Wielkopolski w szachach, które odbyły się w Zbąszyniu w ramach XXI Wielkopolskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Rozgrywki w obydwu dniach toczyły się systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund i tempem 15 minut na zawodnika.
W pierwszym dniu rywalizowali ze sobą uczniowie z rocznika 2007 i młodsi. Na starcie stanęło 49 ekip, a wśród nich nasz zespół w składzie Antoni Czebatura (4/7pkt), Adam Jarczyński (3,5/7pkt), Michał Puślecki (4,5/7pkt) oraz Katarzyna Kaczmarek i Oliwia Gierlik, które w sumie zdobyły 5/7pkt. Nasza drużyna bardzo dobrze radziła sobie w tych rozgrywkach, gdzie ostatecznie zdobyła 8 punktów, co dało nam wysokie 13 miejsce.
W drugim dniu swoje pojedynki toczyli zawodnicy z rocznika 2005 i 2006. I tutaj również nie zabrakło naszej drużyny. Dzielnie barw smolickiej placówki bronili Wiktoria Łukowiak (6/7pkt), Julia Puślecka (2,5/7pkt), Natalia Jarus (2,5/7 pkt) i Mateusz Morawski (1/7pkt, jednak Mateusz grał na pierwszej desce, gdzie zazwyczaj drużyny wystawiają najsilniejszych zawodników). W końcowym rozrachunku nasz team uplasował się na dobrym 23 miejscu na 36 drużyn. Wynik ten należy uznać za bardzo przyzwoity zważywszy na to, że 3/4 drużyny w szachy zaczęła grać dopiero w tym roku szkolnym.
Gratuluję naszym szachistą bardzo dobrych wyników i oby ich przygoda z szachami trwała jak najdłużej🙂