Szkolenie z ratownikami medycznymi

    Bandaże, opatrunki, rany, złamania, pobicie i profesjonalni ratownicy medyczni….

Taki obraz widoczny był dzisiaj na boisku sportowym w Szkole Podstawowej w Smolicach. Na szczęście wszystkie rany i urazy były pozorowane. Niemałą sensację wzbudzało szkolenie, jakie odbyli uczniowie klasy 8 w ramach zajęć z edukacji dla bezpieczeństwa. Profesjonalne a przede wszystkim praktyczne zajęcia przeprowadzone zostały przez ratowniczki medyczne pracujące na co dzień w Poznaniu i Kołobrzegu – Panie Martynę Ratajczak (absolwentkę smolickiej podstawówki)  i Monikę Aleksandrowicz.

Pokaz udzielania pierwszej pomocy obserwowali uczniowie klasy 7 przygotowując się tym samym do zajęć edb w przyszłym roku szkolnym. Zajęcia wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród  młodszych uczniów jak i kadry nauczycielskiej. Pełen profesjonalizm, fachowa wiedza, doskonałe przygotowanie oraz świetne podejście do uczniów… tak można opisać warsztaty przeprowadzone przez Panie Martynę i Monikę.

Dzięki takim działaniom nasi uczniowie będą wiedzieli, jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia i jak pomóc poszkodowanym.