Turniej o Puchar Prezydenta Kalisza

UKS DRAGON SMOLICE
Bardzo dobry występ zanotowali zawodnicy UKS DRAGON Smolice na VI Ogólnopolskim Zimowym Turnieju o Puchar Prezydenta Kalisza gr. 1000-1400, który odbył się 15 marca w Kaliszu. Turniej prowadzony był tradycyjnie systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z tempem 30 minut na zawodnika. Tempo gry umożliwiało zdobycie V i IV kategorii szachowej. W grupie, gdzie startowali zawodnicy „DRAGONA” rywalizowało 71 zawodników. Najlepiej w turnieju wypadła Wiktoria Łukowiak, która w grupie dziewcząt nie dała szans rywalkom i stanęła na najwyższym stopniu podium. Również bardzo dobry wynik uzyskała Julia Kordasiewicz, która uplasowała się na trzecim miejscu. Wśród chłopców najlepiej zaprezentował się Dawid Gustowski, który ostatecznie zajął wysokie 5 miejsce.
Jak wcześniej wspominałem tempo gry umożliwiało zdobycie kategorii szachowej. Normy na kategorie wypełnili wszyscy zawodnicy, którzy dotychczas nie posiadali takowych, a mianowicie: Adam Jarczyński i Konrad Zybała zdobył IV kategorię, natomiast Maksymilian Żaruk i Agata Antoniewicz uzyskali V kategorię!
Wszystkim zawodnikom gratuluję osiągniętego wyniku i życzę powodzenia w następnych turniejach.