TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO Z OKAZJI ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

  W sobotę 5 listopada 2016 roku w Kobylinie na Sali Pilawa odbył się XXXIII turniej tenisa stołowego z okazji święta Odzyskania Niepodległości. Rozgrywki jak co roku toczyły się dla podstawówek w dwóch kategoriach wiekowych dla klas I-IV i V-VI osobno chłopcy i dziewczyny. Szkołę Podstawową w Smolicach reprezentowało 14 zawodników.

   Najlepiej w zawodach zaprezentowała się Natalia Majsnerowska, która zajęła trzecie miejsce. Przegrywając mecz o drugą lokatę z Emilią Woźniak z Kuklinowa 0:3, z którą we wcześniejszej fazie rozgrywek wygrała 3:1.

   Bardzo dobre czwarte miejsca zdobyły Aleksandra Szwarczyńska oraz Aleksandra Przybylska, ta pierwsza rozegrała najwięcej meczy w turnieju bo aż pięć. Przegrywając dwa mecze i obydwa z Emilią Woźniak z Kuklinowa.

   Również dobrze na miarę swoich możliwości zaprezentował się Antoni Czebatura, który spisał się najlepiej z chłopców ze Smolic w grupie zawodników w kategorii klas I-IV. Antek wygrał dwa mecze oraz dwa przegrał. Jedno zwycięstwo w tej grupie odniósł Aleksander Czebatura. Natomiast Jakub Jarus, Bartosz Nabzdyk i Michał Puślecki nie zaznali smaku zwycięstwa i po dwóch przegranych meczach musieli pożegnać się z turniejem.

   Bardzo dzielnie przy stole radziły sobie pozostałe dziewczyny w najstarszej kategorii, zarówno Julia Kordasiewicz, Julia Nabzdyk, Zuzanna Płaczek, Natalia Wrzeszcz oraz Wiktoria Łukowiak starały się jak mogły, jednak strasznie wysoki poziom rozgrywek nie pozwolił im na zajęcie miejsca na podium

   Ponadto w najstarszej kategorii chłopców szkołę w Smolicach reprezentował Jakub Płóciennik. Naszemu zawodnikowi udało się wygrać jedno spotkanie z Jakubem Kusiem z Zalesie. Jednak w tym dniu to było za mało, aby znaleźć się na wysokim miejscu.

  W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zdobyła SP w Kuklinowie, drugie SP w Kobylinie, trzecie SP w Smolicach i czwartą lokatę zdobyła SP w Zalesiu Małym.

   Mam nadzieję, że zwłaszcza najmłodsi uczestnicy turnieju, którzy po raz pierwszy i na pewno nie ostatni uczestniczyli w zawodach tenisa stołowego wyniosą cenną lekcję i zdobyte doświadczenie będzie procentowało w przyszłości w kolejnych startach.