Turniej w Benicach – szachowy oczywiście!

22 lutego w Szkole Podstawowej w Benicach odbył się IV powiatowy turniej szachowy „Szach Mat”. Na starcie do rywalizacji stanęło 23 zawodników. Szachiści reprezentowali następujące szkoły podstawowe: Zduny, Sulmierzyce, Biadki, Chwaliszew, SP 4,5 i 8 Krotoszyn, Borzęcice, Benice i Smolice. Zawody rozgrywane były systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund. Bardzo dobrze w turnieju spisali się uczniowie naszej szkoły. Najwyżej sklasyfikowana został Wiktoria Łukowiak, które ukończyła zawody na wysokim 2 miejscu. 7 lokatę zajął Bartosz Nabzdyk, a tuż za nim na 8 pozycji sklasyfikowany został Filip Olejniczak, który dodatkowo dostał nagrodę za najmłodszego zawodnika. Zwycięzcą całych zawodów została Zuzanna Zielezińska z Sulmierzyc, a na najniższym stopniu podium stanął Dawid Gustowski ze SP nr 4 w Krotoszynie.