UKS Dragon Smolice

9 listopada, zawodnicy naszego klubu uczestniczyli w kolejnym turnieju szachowym. Tym razem w pięcioosobowym składzie udaliśmy się do Trzebnicy na VII Turniej Szachowy o Puchar Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Trzebnicy. Zawody toczyły się w dwóch grupach, nasi zawodnicy rywalizowali w grupie juniorów do lat 18, systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempem 10 minut + 5 sekund na zawodnika. Występ naszych szachistów należy uznać za udany. Najwyżej w klasyfikacji uplasował się Dawid Gustowski, który zajął drugie miejsce. Piątą, wysoką lokatę zajęła Wiktoria Łukowiak, która jednocześnie była najlepsza wśród dziewcząt. Również wysokie 8 miejsce przypadło Adamowi Jarczyńskiemu.Antoni Czebatura został sklasyfikowany na 12 pozycji. Natomiast Katarzyna Kaczmarek ostatecznie zakończyła zmagania na dobrym 16 miejscu.
Nasi zawodnicy mieli okazję, podziwiać w drugiej grupie wielu znakomitych zawodników, m.in Klaudię Kulon Mistrzynię Międzynarodową w szachach.
A już 17 listopada nasi zawodnicy udadzą się do Poznania na Mistrzostwa Wielkopolski w szachach szybkich.