Urodziny u Tuwima 🙂

Urodziny u Tuwima 🙂
13. września br przypadała 125. rocznica urodzin polskiego poety, pisarza, autora wielu wierszy dla dzieci- Juliana Tuwima. Tego też dnia uczniowie klasy 2 wraz z wychowawczynią zostali ugoszczeni przez p. Katarzynę Bella na urodzinowym przyjęciu autora w smolickiej filii Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Kobylin.
Spotkanie nie tylko przybliżyło młodym czytelnikom istotę czytania, rolę biblioteki i książek w ich życiu, ale przede wszystkim postać autora, jego życie i twórczość oraz znaczący wkład w polską poezję skierowaną do najmłodszych odbiorców. Dzieci wzięły udział w prelekcji, a także-jak na przyjęcie urodzinowe przystało- wesołych grach i zabawach przygotowanych i przeprowadzonych przez panią Kasię. Zwieńczeniem programu była praca plastyczna w oparciu o najsłynniejszy wiersz Tuwima- „Lokomotywa”.
Pani bibliotekarce raz jeszcze serdecznie dziękujemy za zaproszenie, ciepłe przyjęcie i cenną lekcję biblioteczną, jednocześnie życząc satysfakcji z wykonywanej pracy i owocnego zaszczepiania w najmłodszych zamiłowania do czytania. 🙂