VI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

dsc09300Każdego roku w ostatni piątek września odbywa się akcja edukacyjna – Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. 

30 września tego roku pod patronatem Wydawnictwa WKM Rachmistrz ze Szczecinka, wyłącznym wydawcą kart Grabowskiego, nasza szkoła dołączyła do grona szkół z różnych stron świata, aby uczestniczyć w ważnym wydarzeniu  tabliczki mnożenia.  Pomysłodawcą akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest Andrzej Grabowski, założyciel Wydawnictwa WKM Rachmistrz, wielki pasjonat niecodziennego nauczania-uczenia się matematyki.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Korzystając z materiałów udostępnianych przez głównego Organizatora, uczniowie w naszej szkole przez dwa tygodnie aktywnie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w formie zabaw: „Matematyczny marmur”, „Hasło dnia” oraz gier z wykorzystaniem kart Grabowskiego.

W piątek uczniowie klas: trzeciej, czwartej, piątej i szóstej przystąpili do przyjemnego  „egzaminu” w formie losów o różnym stopniu trudności. Każdy uczeń pisemnie odpowiadał na pięć pytań dot. tabliczki mnożenia. Jeżeli odpowiedział poprawnie na wszystkie pytania, otrzymał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Wyłoniono ogromną liczbę ekspertów, co bardzo cieszy!

Uczniowie mają ogromną motywację do dalszego pogłębiania wiedzy matematycznej i osiągania jeszcze lepszych wyników w szkole.

Gratulujemy wszystkim i cieszymy się, iż gry i zabawy oraz sam finał akcji wzbudził wielkie zaangażowanie i radość.