VIII Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o puchar Dyrektora Szkoły w Smolicach

9 października 2013 roku w Smolicach odbył się VIII turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły. Pierwotnie impreza ta miała się odbyć w czerwcu, jednak ze względu na niesprzyjającą aurę w ostatnim tygodniu szkoły zawody te zostały przeniesione na początek roku szkolnego 2013/2014. Długo wyczekiwaliśmy dogodnego terminu i pogody do rozegrania tego turnieju i doczekaliśmy się pięknej pogody w dniu dzisiejszym.

Do rywalizacji przystąpiły cztery ekipy, oprócz gospodarzy obecnością swoją zaszczyciły nas jeszcze Zduny, Kuklinów i Zalesie Małe. Rozgrywki toczyły się systemem każdy z każdym, a mecz trwał 2×10 minut, na boisku drużyna składała się z 4 zawodników i bramkarz. Zdecydowanie najlepszą drużyną okazała się ekipa ze Zdun, która wygrała wszystkie swoje mecze aplikując w nim swoim przeciwnikom 19 bramek i tracąc zaledwie dwie. O pozostałe lokaty trwała bardziej wyrównana walka, a zwycięsko z rywalizacji o drugie miejsce na podium wyszła drużyna z Zalesia Małego, która przegrała tylko 2:1 ze Zdunami, zremisowała z Kuklinowem 3:3 i wygrała ze Smolicami 5:2. Na najniższym stopniu podium znaleźli się gospodarze, którym udało się wygrać tylko jedno spotkanie 2:1 z Kuklinowem. Niestety z wygranego spotkania nie mogli się cieszyć tylko zawodnicy z Kuklinowa, którzy musieli się zadowolić czwartą lokatą. Mimo tego w pojedynkach ze Smolicami i Zalesiem, byli równorzędnymi przeciwnikami.

Podsumowania i wręczenia pucharów oraz nagród w postaci piłek wszystkim zespołom dokonała Pani Dyrektor SP w Smolicach Marlena Kamińska. Wszystkim zespołom i opiekunom dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejny turniej. Ponadto podziękowania należą się również przyjacielowi SP w Smolicach, Panu Pawłowi Plewie, który po raz kolejny przeznaczył fundusze na kupno pucharów i piłek – DZIĘKUJEMY!!!