VIII TURNIEJ WARCABÓW O PUCHAR PREZESA TOWARZYSTWA „BAŚKA”

11 grudnia 2019 roku po raz ósmy w Smolicach odbył się turniej warcabów o Puchar Towarzystwa Gier Planszowych i Gry w Karty „Baśka”. Do gminy Kobylin zawitały szkoły z Krotoszyna, Kuklinowa, Zalesia Małego i Zdun. W sumie w turnieju uczestniczyło 34 zawodników (18 dziewcząt i 16 chłopców). Uczniowie rywalizowały ze sobą osobno w kategorii chłopców i dziewcząt, a całe rozgrywki toczyły się systemem szwajcarskim, na dystansie dziewięciu rund, tempem 10 minut na zawodnika. Większość pojedynków stało na wysokim poziomie i były bardzo wyrównane.
Bardzo dobrze w grupie dziewcząt spisała się zawodniczka ze Smolic Wiktoria Łukowiak, która ostatecznie stanęła na najwyższym stopniu podium.
W klasyfikacji chłopców bardzo wysokie trzecie miejsce zajął Michał Puślecki.
Tradycyjnie, co oczywiście jest zasługą naszego partnera, który od początku pomaga nam finansowo dbając o dobrą atmosferę i pamiętając aby dzieci podczas dużego wysiłku umysłowego mogły nabrać energii korzystając z mnóstwa słodkości. Ponadto zawodnicy, którym udało się stanąć na podium otrzymali pamiątkowe puchary, medale i nagrodę rzeczową w postaci plecaka wypełnionego gadżetami oraz książkę. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i nagrodę książkową oraz z racji trwającego szczególnego okresu, kalendarz adwentowy. Ceremonię wręczenia nagród zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele naszego sponsora panowie Edmund Polny i Feliks Bukowski.
Turniej ten w dużej mierze dzięki Towarzystwu „Baśka” i jego prezesowi Panu Wiesławowi Lisiakowi jest bardzo dobrze odbierany w środowisku lokalnym oraz zyskuje sobie pozytywne opinie i komentarze przez szkoły biorące udział w naszym turnieju. Placówki, które raz przyjechały na turniej są z nami co roku i zanim impreza się skończy pytają się czy odbędzie się w przyszłym roku. Zawody te bardzo dobrze wspominają uczniowie i chętnie wracają ponownie. My ze swej strony, jeżeli nasz przyjaciel szkoły będzie chciał nadal z nami współpracować obiecujemy nadal organizować te turnieje. Serdecznie zapraszamy inne szkoły z powiatu krotoszyńskiego i nie tylko do udziału w naszym przedsięwzięciu.
Jeszcze raz bardzo gorąco dziękujemy naszemu sponsorowi za nieocenioną pomoc i mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę. Już w lutym 2020 roku w naszej placówce odbędą się indywidualne mistrzostwa powiatu w warcabach.