W każdej szkole są książkowe mole

       Druga edycja szkolnego konkursu czytelniczego rozpoczęła się w październiku 2016 roku i trwała do maja 2017 roku. Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów klas 2 – 6 i podzielony był na dwie kategorie wiekowe. W każdym miesiącu uczniowie czytali wyznaczoną przez bibliotekarkę książkę ( oprócz lektur szkolnych ) i odpowiadali na szereg bardzo szczegółowych pytań otwartych, opracowanych w formie testu, krzyżówek, rebusów, zaszyfrowanych wiadomości….

         W każdym miesiącu najlepsi czytelnicy otrzymywali tytuł „Mola…” i Molika miesiąca” oraz pamiątkowy dyplom. W konkursie wzięło udział 12 uczniów ( pięcioro z klas 4 – 6 i siedmioro z klas 2 – 3). 

Laureatami konkursu w roku szkolnym 2016/2017 zostali :

klasy 2 – 3 :

  1. Kinga Adler, kl. 2
  2. Katarzyna Kaczmarek, kl. 3
  3. Antoni Czebatura, kl. 3

klasy 4 – 6

  1. Marika Nowacka, kl. 4
  2. Julia Kordasiewicz, kl. 6

        Zaangażowanie klas starszych było nieco mniejsze. Tu bezkonkurencyjna była Marika, która przeczytała wszystkie wyznaczone książki,  zdobywając zwykle max ilość punktów, odpowiadając na wszystkie pytania.  Wymienieni wyżej uczniowie otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, wręczone podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

       Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i dziękujemy za udział.  A że nie tylko o nagrody chodzi, wierzymy, że zdobyta wiedza i doświadczenie zaowocuje wynikami w nauce, bo wiadomo, że czytanie to świetne ćwiczenie naszego mózgu, usprawnia myślenie, wzbogaca słownictwo, poszerza wiedzę, poprawia koncentrację, umiejętność skupienia się i pamięć, rozwija wyobraźnię, buduje poczucie własnej wartości, ubogaca pisanie, czyni Cię świetnym rozmówcą, daje satysfakcję i zabija nudę…  I choć to może niezbyt popularne, na pewno warto sięgnąć po książkę i polubić czytanie… nawet w czasie wakacji !!!!