Wiktoria Łukowiak z SP Smolice zwyciężczynią II Powiatowego Konkursu Polskiej Piosenki w Krotoszynie

      Dnia 06 czerwca br. odbył się w Krotoszynie II Powiatowy Konkurs Polskiej Piosenki, który patronatem objęli Starosta Krotoszyński Stanisław Szczotka i Burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek. Celem konkursu było wspieranie rozwoju uczniów w zakresie twórczości artystycznej poprzez umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych oraz propagowanie polskich piosenek wśród młodzieży. Gminę Kobylin oraz Szkołę Podstawową w Smolicach reprezentowała na tymże właśnie konkursie uczennica klasy 7 Wiktoria Łukowiak.

    Wiktoria wystąpiła w kategorii solista, obejmującej zarówno uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych, jak i uczniów oddziałów gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych. Zaprezentowała piosenkę Edyty Geppert „Jak róża, taki cierń” …  i zdaniem jury „wymiotła na scenie”. Jej znakomite wykonanie wywarło ogromne wrażenie na jury oraz publiczności i przyniosło jej zwycięstwo. 

    Wiktoria znana jest już ze swojego talentu muzycznego, wokalnego, aktorskiego i nie tylko. Jednak każdy jej występ poprzedzają godziny prób. Dziękujemy serdecznie osobie przygotowującej Wiktorię, udzielającej jej rad i wskazówek. A samej Wiktorii dziękujemy za kolejne chwile refleksji, radości, wrażeń… no i dumy.