Wizyta w 3. Skrzydle Lotnictwa Transportowego

    W tym roku szkolnym Dzień Dziecka obchodziliśmy poza szkołą. Niemal wszystkie dzieci  z naszej szkoły udały się wraz z wychowawcami i opiekunami na wycieczkę do Powidza. Tam stacjonuje Dowództwo 3.Skrzydła Lotnictwa Transportowego oraz  mieści się 33.Baza lotnictwa Transportowego. Na co dzień teren lotniska niedostępny dla ciekawskich i wszędobylskich dzieci zawsze w okolicach  1 czerwca jest otwarty dla wszystkich zwiedzających.

    Jednym z żołnierzy pracujących w Dowództwie 3.Skrzydła jest ppłk. Ireneusz Kamiński, który zorganizował uczniom naszej szkoły wiele atrakcji. Dzięki Niemu mieliśmy okazję zwiedzić  strażnicę lotniska w Powidzu. Przyjrzeliśmy się bliżej pracy zawodowych żołnierzy- strażaków, obejrzeliśmy sprzęt gaśniczy jakim dysponują a także mogliśmy zobaczyć, jak wygląda wyjazd na akcje gaśniczą, na szczęście tylko próbną. Ze strażnicy przemieściliśmy się do olbrzymiego hangaru, w którym stał C-130E  Hercules – największy samolot transportowy jaki posiada nasza armia. Wszyscy uczestnicy wycieczki (89 osób) zmieścili się w tym samolocie i każdy… miał w  nim miejsce siedzące. Trzeba przyznać, że i hangar i „Hercules” wywarły  na nas ogromne wrażenie. Na tym jednak nie był koniec atrakcji. Po śniadanku, które spożyliśmy na świeżym powietrzu, siedząc na kocykach, przyszedł czas na obejrzenie samolotów i różnego rodzaju sprzętu, jaki został wystawiony na płycie lotniska. Wszystko to było niezwykłe, ciekawe a oczami wyobraźni widzieliśmy siebie gdzieś w przestworzach.  Mieliśmy również okazję obserwować oficjalne obchody uroczystości Święta Dowództwa, defiladę, koncert orkiestry wojskowej oraz przelot samolotów. Dłonie same składały się do oklasków…

   Pragniemy w tym miejscu  podziękować panu ppłk. Ireneuszowi Kamińskiemu za zaangażowanie w organizację naszego pobytu w Powidzu . Wyjazd okazał się bardzo ciekawym przeżyciem, a wrażenia – niezapomniane.