Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

zakończenie roku szkolenegoMinął kolejny rok szkolny – czas wytężonej pracy, sukcesów i radości. Dnia 24 czerwca uczniowie po raz ostatni w tym roku szkolnym usiedli w ławkach szkolnych. Tradycyjnie zakończenie roku szkolnego rozpoczęliśmy od mszy św., którą w intencji przedszkolaków, uczniów, nauczycieli, rodziców, dziadków odprawił ksiądz dziekan Błażej Dojas. Później wszyscy udali się do szkoły. Z programem artystycznym wystąpiła tu klasa 3, której to uczniowie udali się w wakacyjną podróż pociągiem po Polsce. Trzecioklasiści, przygotowani przez p. Elżbietę Maniarską, przybliżyli wszystkim ciekawe zakątki naszego kraju. Kto wie, może już niedługo się tam znajdziemy…

Następnie przyszedł czas na przemówienia… Pani Dyrektor Marlena Kamińska pogratulowała wszystkim uczniom osiągniętych wyników, zdobytych stopni i sukcesów. Podziękowała też nauczycielom i pracownikom szkoły za trud i wysiłek, za 10 miesięcy ciężkiej pracy, za dbanie o uczniów, szkołę i jej wizerunek. Nie zabrakło również podziękowań dla rodziców. Bez ich pomocy nie udałoby się zorganizować wielu szkolnych przedsięwzięć. Szczególne słowa wdzięczności oraz kwiaty skierowane zostały w stronę  pani Jolanty Krzyżosiak-Turek, przewodniczącej Rady Rodziców. Za jej kadencji szkoła wzbogaciła się o zestaw drewniany do zabaw i ćwiczeń sportowych, gablotę na puchary, mikrofon z systemem bezprzewodowym, kompresor bezprzewodowy, tablice korkowe i matematyczne, magnetofony w każdej klasie oraz wiele innych rzeczy… Wykonane zostało również ogrodzenie boiska zielonego. Wszystko, co robiła pani Jola, zawsze miało na celu dobro szkoły i jej uczniów.

         Po wystąpieniu pani Dyrektor kilka słów do uczniów i zgromadzonych gości skierował  ks. dziekan Błażej.  Następnie rozdano nagrody książkowe za osiągnięcia przedmiotowe, wysokie wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie. Pani bibliotekarka Dorota Krajewska dokonała podsumowania cyklicznych konkursów czytelniczych organizowanych przez bibliotekę. Natomiast pan Przemysław Gustowski wręczył nagrody, medale, puchary za sportowe osiągnięcia i zmagania. Podsumował też i nagrodził zwycięzców w plebiscycie na Sportowca Roku.

         Na koniec pozostały już tylko życzenia udanych wakacji i  odpoczynku. Pani Dyrektor zakończyła rok szkolny 2015/2016 a uczniowie udali się z wychowawcami do klas, by odebrać świadectwa.