Sukcesy naszych wokalistek!

W czwartek, 26 listopada, odbył się III Gminny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej, organizowany przez Zespół Gimnazjum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Kobylinie. Na scenie zaprezentowało się blisko 50 młodych artystów z terenu gminy.

Uczestnicy rywalizowali w kategoriach: klasy I-III SP, kl. IV-VI SP i gimnazjum, z podziałem na solistów i zespoły oraz na języki – angielski i niemiecki. W jury zasiedli: Katarzyna Jackowska – dyrektor Zespołu Gimnazjum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Kobylinie, Donata Jankowska-Majnert – nauczycielka muzyki w SP Kobylin, Krystyna Frala – nauczycielka języka niemieckiego w SP Smolice, Renata Turbańska – przewodnicząca Rady Rodziców Gimnazjum w Kobylinie, Karol Rupociński – nauczyciel języka angielskiego w SP Kuklinów i SP Zalesie Małe.

Tak jak w poprzednich edycjach, tak i teraz przyznawano tylko pierwsze miejsca. Impreza zakończyła się wielkim sukcesem Szkoły Podstawowej w Smolicach. Zgarnęliśmy bowiem nagrody w trzech kategoriach oraz nagrodę specjalną burmistrza Kobylina za całokształt. Poza tym reprezentantka naszej placówki wygrała rower.

Wiktoria Łukowiak brawurowym wykonaniem piosenki „Girl on fire” wyśpiewała sobie zwycięstwo w kategorii solistka / kl. IV-VI SP / j. angielski. Trio w składzie: Julia Nabzdyk, Zuzanna Płaczek i Ola Szwarczyńska nie miało sobie równych w kategorii zespół / kl. IV-VI SP / j. niemiecki. Dziewczyny wykonały utwór „Ich will keine Schokolade”. Z kolei Ola Przybylska, Oliwia Gierlik, Kasia Ratajczak i Zosia Jeziorek wspaniale zaśpiewały piosenkę „In der Weihnachtsbäckerei” i triumfowały w kategorii zespół / kl. I-III SP / j. niemiecki.

Ponadto jurorzy postanowili przyznać nagrodę specjalną burmistrza Kobylina nie żadnemu z wykonawców, lecz smolickiej szkole, doceniając nasze zaangażowanie i osiągnięcia. Jakby tego było mało, Zosia Jeziorek wygrała rower, który był losowany wśród wszystkich laureatów.
Wszystkim naszym laureatom serdecznie gratulujemy! Wielkie brawa należą się także pozostałym wykonawcom ze Smolic, którzy wprawdzie nie wygrali, lecz wypadli bardzo dobrze, czyli Julii Jarus, Natalii Jarus i Julii Puśleckiej.