UROCZYSTE ŚLUBOWANIE Kl. 1.

Choć podczas inauguracji nowego roku szkolnego bardzo uroczyście witano pierwszoklasistów, to tradycją już stało się, że w ostatnich dniach września mają oni swoje wielkie święto – ślubowanie i pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej w Smolicach. Nie mogło być więc inaczej i tym razem.

W czwartkowe przedpołudnie 24 września br. w sali OSP zebrali się zaproszeni goście – ks. Proboszcz, policjanci z Komendy Powiatowej w Krotoszynie i Posterunku w Kobylinie, rodzice, dziadkowie oraz cała społeczność szkolna. By nadać szczególnej rangi temu wydarzeniu, po ceremonii powitania, odśpiewany został hymn Polski, a po nim swój program, przygotowany specjalnie na tę uroczystość, przedstawiły klasy 2 i 3. Na szkolnej scenie działy się „czary”, bo pojawiły się tam Wróżki i w ruch poszły magiczne różdżki … Z pozostałymi uczniami kl. 2 i zapewniali pierwszaków o tym, że szkoła to super sprawa, pełna różnych ciekawych rzeczy, a przede wszystkim to miejsce, gdzie zawsze jest ciekawie, bo tu zdobywa się wiedzę i różne umiejętności, tu znajduje się przyjaciół i można się świetnie bawić. Uczniowie z kl. 3 przypomnieli, jak należy poruszać się po ulicach i jak zachowywać się bezpiecznie…

Po występach „starszyzny” nadszedł czas na popisy pierwszaków. Cała klasa zaprezentowała się w granatowych biretach na głowach i pięknych, jednakowych strojach uszytych przez kochane mamy. Pierwszoklasiści „przedstawili się”, recytując wierszyki charakteryzujące każdego z nich, mówili i o tym, czego uczą się w szkole, śpiewali i tańczyli…

W pewnym momencie do sali wszedł niespodziewany gość – sierżant Pyrek. Ta radosna i pełna humoru maskotka Wielkopolskiej Policji od lat gości na smolickich ślubowaniach. Dzieci przywitały sierżanta specjalną piosenką, zaś Pyrek dołączył do grona pasowanych uczniów i świetnie bawił się z dziećmi. Po uroczystej przysiędze złożonej przez pierwszaków w asyście swoich najbliższych, pani Dyrektor dokonała aktu pasowania, życząc wszystkim pięknej przygody ze szkołą… Każdy pierwszak otrzymał legitymację szkolną, tarczę szkolną oraz pamiątkowy dyplom. Swą przysięgę uczniowie kl. 1 potwierdzili specjalną pieczęcią, to jest … odciskiem palca wskazującego na dokumencie ślubowania.

Jak przystało na prawdziwe święto pierwszoklasiści otrzymali wspaniałe upominki od starszych kolegów z wszystkich klas. Wiele ciepłych słów pod adresem szkoły i życzeń dla pasowanych skierował także Ks. Proboszcz i Babcia Laury, która dla wszystkich przywiozła pyszne lizaczki … Był to dzień pełen wrażeń i pięknych, niezapomnianych przeżyć. Na pewno na długo pozostanie w pamięci.

Dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie.