Wakacje , duchy, autostop i niezwykłe przygody …

Wakacyjny nastrój towarzyszył uczestnikom XI Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego. Na spotkanie „wielkiej przygody” wyruszyliśmy z bohaterami książek Adama Bahdaja. Trzyosobowe drużyny ze szkół z Baszkowa, Kobylina, Zdun (dwie ekipy) i Smolic wykazywały się znajomością książek pt.:

– „Wakacje z duchami”

– „Do przerwy 0 : 1”

– „Podróż za jeden uśmiech”

a przy tym świetnie się bawiły, rozwiązując krzyżówki, rebusy, rozszyfrowując ukryte wiadomości, układając puzzle, odgadując skojarzenia, poznając postać autora, rozpoznając ścieżki dźwiękowe  z filmów zrealizowanych na podstawie powieści Bahdaja… Zadania rozwiązywano w grupach i indywidualnie odpowiadano na pytania.  Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Jarus (kl. 4), Julia Kordasiewicz (kl. 5) i Julia Jarus (kl. 6).

I choć czuło się ducha rywalizacji i nie brakło emocji, na wszystkich twarzach gościł uśmiech. Trzeba przyznać, że uczestnicy  byli świetnie przygotowani i dobrze radzili sobie z bardzo szczegółowymi pytaniami, różnorodnymi zadaniami. By osiągnąć sukces nie wystarczyło przeczytać streszczenia, opracowania, tu trzeba było wykazać się konkretną wiedzą, zdawać by się mogło – znać powieści Bahdaja „na pamięć”…

Rywalizacja była więc dość zacięta, ale wyrównana, a  różnice punktowe w klasyfikacji końcowej – minimalne. Kiedy komisja konkursowa skrupulatnie liczyła punkty, uczestnicy konkursu „podreperowali” nadwątlone wysiłkiem ciało i ducha słodkościami i owocowymi soczkami….

Klasyfikacja  końcowa przedstawiała się następująco:

1. SP Baszków,

2. SP Smolice,

3. SP Kobylin,

4. SP Zduny,

5. SP Zduny,

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali piękne nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców i pamiątkowe dyplomy. Bardzo serdecznie dziękujemy, a uczestnikom gratulujemy!!!

Zachęcamy wszystkich do czytania, a książki Adama Bahdaja  na pewno są doskonałą propozycją na … ” wakacyjną nudę”. Razem z ich bohaterami można przeżyć wiele niezwykłych, niezapomnianych przygód nie ruszając się z domu… Można śmiało powiedzieć, że to klasyka literatury młodzieżowej…