WF NA KRĘGIELNI

            10 likręglestopada uczniowie klasy VI, z jednym kolegą z klasy IV i koleżanką z klasy V, w ramach wychowania fizycznego udali się do Krotoszyna na kręgielnię. Był to jeden z punktów do zrealizowania w ramach programu WF z KLASĄ – WF poza szkołą. Cała grupa z niecierpliwością czekała na chwilę wyjazdu, która zaplanowana była na 13.30. Dla większości uczestników była to pierwsza przygoda na kręgielni i – miejmy nadzieję – nie ostatnia.

            Po dotarciu na miejsce uczniowie podzieleni zostali na dwie grupy. W jednej rywalizowali chłopcy, w drugiej dziewczęta, każda grupa na swoim torze. Zanim zawodnicy przystąpili do zmagań, pani z obsługi wytłumaczyła im zasady gry, które w kręglach nie są zbyt skomplikowane, więc po krótkim objaśnieniu uczniowie mogli zacząć zabawę.

            Większość graczy, jak na pierwszy raz, bardzo dobrze radziła sobie na torze. Po uśmiechach, zachowaniu i rozmowach miedzy nimi można było wywnioskować, że kręgle zdecydowanie przypadły im do gustu i gra sprawiła im wiele radości. Dodatkowo dla zwiększenia rywalizacji i dramaturgii najlepsi zawodnicy otrzymali bardzo dobrą z wychowania fizycznego.

            Poza tym uczniowie mogli korzystać z dwóch stołów bilardowych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Znaczna grupa skorzystała z tej możliwości i spróbowała swoich sił w posługiwaniu się kijem do bilarda. Ale to nie wszystko, bowiem część graczy po uiszczeniu drobnej opłaty toczyła boje w cymbergaja.

            Podsumowując, był to bardzo dobry pomysł na wychowanie fizyczne poza szkołą. Uczniowie przyznali, że w tym miejscu jest fajnie i na pewno namówią rodziców, by ponownie przyjechać na kręgielnię.

            Wśród dziewcząt najlepsze okazały się Klaudia i Julia, natomiast w gronie chłopców – Filip i Grzegorz, który jako jedyny miał okazję grać już kiedyś w kręgle. Mamy już pomysły na kolejne wyjazdy takie – basen, lodowisko, crossfit…