Wielkanocne niespodzianki

zajączek Tradycyjnie w ostatni dzień nauki przed Świętami Wielkanocnymi czekały na dzieci miłe niespodzianki. Tego dnia szkołę odwiedził niezwykły gość- „zajączek”. Zawsze podkrada się niezauważalnie i zostawia upominki. Jak co roku dzieci przyniosły do szkoły swoje pięknie przystrojone koszyczki, aby to właśnie do nich „zajączek” włożył prezenty. Dużo emocji dostarczyło wszystkim odszukiwanie podarunków, ponieważ sprytny „zając” bardzo skrzętnie pochował je w różnych zakamarkach szkoły – wewnątrz i na zewnątrz. Mimo tych pozornych trudności, każde dziecko swój upominek otrzymało.
Uczniowie kl.III zanim odszukali swoje prezenty musieli zmierzyć się z dodatkowymi zadaniami. „Zając” ukrył dla nich na terenie szkoły koperty, a w nich zadania – rebusy i zagadki. Trzecioklasiści odnajdowali kolejne koperty, a w każdej z nich wskazówki potrzebne do znalezienia następnej. Szukali m.in. w łazience, w kl.I, na boisku, na placu zabaw, w sekretariacie i w kuchni. Dopiero w 12. kopercie była wskazówka, gdzie znajduje się prezent. Dzieci znalazły go wreszcie w swojej klasie. Były to kolorowe plecaki, które na pewno przydadzą się im na różne wycieczki.
Tradycja wielkanocnego „zajączka” nie istniałaby gdyby nie zaangażowanie kochanych mam oraz sfinansowanie upominków przez klasowe Rady Rodziców. Szkolna Rada Rodziców ufundowała natomiast wszystkim uczniom seans astronomiczny pod kopułą przenośnego planetarium.
Za wszystkie wielkanocne niespodzianki serdecznie dziękujemy.