Zaczarowany świat Karolci…

Zaczarowany świat Karolci…

to temat przewodni III Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego dla uczniów klas 1 – 2, który organizuje p. mgr Beata Szyrner. Tym razem uczestnicy konkursu wykazywali się znajomością ponadczasowej książki Marii Krüger pt. „Karolcia”. Do udziału w konkursie zaproszono dzieci z naszej gminy i zaprzyjaźnionych szkół, ale, jak się okazało, zmagania miały charakter gminny. W turniejowe szranki stanęli uczniowie z: Kobylina, Kuklinowa, Zalesia Małego. Naszą szkołę godnie reprezentowali pierwszoklasiści, przygotowani przez p. mgr Edytę Szymczak : Marta Kowalczyk, Maciek Niwczyk  i Jaś Wojtkowiak.

        Uczestnicy konkursu wykonywali szereg zadań – zespołowo i indywidualnie: rozwiązywali krzyżówkę, rebus, zmagali się z tajemnym szyfrem, opisywali Karolcię i jej magiczny koralik, na podstawie cytatów rozpoznawali postaci występujące w powieści, a także  odpowiadali na pytania dotyczące treści … I choć trzeba było wyłonić zwycięzców, wszyscy świetnie się bawili…

       Nad poprawnością wykonania poszczególnych zadań czuwała p. mgr Dorota Krajewska, autorka zadań, pytań. Trzeba przyznać, że wszyscy uczniowie byli znakomicie przygotowani do konkursu,  treść książki mieli w „małym paluszku” , a różnice punktowe pomiędzy drużynami były minimalne i dotyczyły 0,5 pkt.

        Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie  z SP w Kobylinie, którzy wyprzedzili drużynę z Zalesia Małego oraz z Kuklinowa.

       Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy rywalizacji uhonorowani zostali drewnianymi statuetkami sowy – symbolu mądrości oraz pamiątkowymi dyplomami. Nagrody wręczyła Dyrektor Szkoły – mgr Marlena Kamińska. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, bo ich wiedza była imponująca.

      Dla wszystkich uczestników przygotowano słodki poczęstunek. Wspólna fotografia zakończyła konkursowe zmagania, a uśmiech na twarzach uczestników jest dla organizatorów najlepszą nagrodą… Zabawa z lekturą dostarczyła wszystkim wielu miłych wrażeń. Wierzymy, że jej uczestnicy polubią czytanie, bo o korzyściach z tego płynących chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Nie pozostaje więc nic innego, jak zaprosić do udziału w konkursie … już za rok.