Pierwsze treningi w Akademii Piłkarskiej Reissa w Kobylinie

Z ciekawą sportową propozycją dla najmłodszych mieszkańców Kobylina i okolic wychodzi Akademia Piłkarska Reissa, która ogłasza nabór do swojego klubu w Kobylinie. Warto podkreślić, że do Akademii mogą dołączyć zarówno chłopcy, jak i dziewczynki we wszystkich kategoriach wiekowych: 4-6 lat: SKRZAT, 7-9 lat: ŻAK, 10-11 lat: ORLIK, 12-13 lat: MŁODZIK, 14-15 lat: TRAMPKARZ, 16-17 lat: JUNIOR MŁODSZY, zapewniając niezbędną ciągłość szkolenia. Wszystkie dzieci marzące o piłkarskiej karierze mogą spróbować swoich sił w jednej z największych szkółek piłkarskich w Europie Środkowo-Wschodniej na otwartych treningach zapoznawczych!

Nie ma lepszego pomysłu na wypełnienie wolnego czasu dziecka niż zapewnienie mu aktywnego zajęcia, które bawi i uczy. Do takich należą treningi piłkarskie, które Akademia Piłkarska Reissa prowadzi dla ponad 5600 zawodników w bisko 90 lokalizacjach w całej Polsce. Szkółka nie prowadzi selekcji.

Na początku chcemy przede wszystkim przekazywać dzieciom radość
z aktywnego spędzania czasu z rówieśnikami. W najmłodszych grupach są to zajęcia ogólnorozwojowe, piłka jest dodatkiem do gier i zabaw ruchowych. W starszych kategoriach wiekowych nasi podopieczni zaczynają treningi ukierunkowane na rozwój piłkarski. Taki system szkolenia działa znakomicie – dzięki niemu młodzi piłkarze mają zapewnioną ciągłość rozwoju, gdyż mogą płynnie przechodzić przez kolejne szczeble Akademii, zaczynając od Sportowych Przedszkoli, a kończąc na drużynie seniorów. Ponadto nasi zawodnicy mają wiele okazji do podnoszenia swoich umiejętności, gdyż poza treningami na lokalizacji, biorą także udział w Wielkopolsko-Lubuskich Ligach Piłkarskich, obozach sportowych oraz turniejach piłkarskich. Wyróżniający się piłkarze mają natomiast szanse dołączyć do Reprezentacji Akademii –
mówi Piotr Matecki, Prezes Zarządu Akademii Piłkarskiej Reissa.

To, co wyróżnia Akademię spośród innych klubów piłkarskich, to nie tylko brak selekcji, ale przede wszystkim własna metodologia szkolenia, oparta na zagranicznych wzorcach. Wszystko po to, by zapewnić profesjonalny rozwój piłkarski. Jak zauważa Piotr Reiss, patron klubu, Akademia posiada długofalowe cele, z czego najważniejszym z nich jest wychowywanie przyszłych reprezentantów Polski:

– Cieszę się, że udało nam się stworzyć projekt, dzięki któremu tyle dzieci pokochało aktywność fizyczną. Pamiętajmy, że ruch to zdrowie, a zajęcia sportowe pomagają nie tylko w rozwoju sprawności ogólnej, ale uczą systematyczności oraz pracy w grupie. Im wcześniej dziecko zacznie trenować, tym większa szansa na odniesienie sukcesu za kilka bądź kilkanaście lat. Dobrym przykładem są nasze dwie podopieczne, które są w Akademii niemal od samego początku jej funkcjonowania. Rozpoczynały od treningów w najmłodszych grupach wiekowych, dziś są zawodniczkami Reprezentacji Polski kobiet do lat 15.

Pierwsze treningi w Kobylinie odbędą się już 2 i 4 marca: w środę i w piątek na Hali Środowiskowo-Sportowej przy Szkole Podstawowej i Przedszkolu im. Juliana Tuwima. Jeśli marzysz o profesjonalnej opiece trenerskiej i nieograniczonej możliwości rozwoju swojego dziecka, nie czekaj i już dziś dowiedz się więcej o Akademii Piłkarskiej Reissa w Kobylinie na stronie http://www.akademiareissa.pl/kobylin.