Andrzejkowe czary- mary… czyli przygoda „starszaków” w krainie andrzejkowych zabaw

    Andrzejki to stary ludowy zwyczaj, przekazywany z pokolenia na pokolenie. By nie został zapomniany, w środę 30 listopada w oddziale zerowym zorganizowano  andrzejkowe zabawy przy wróżbach i muzyce. Była to jednocześnie świetna okazja do zorganizowania balu przebierańców.

Od samego rana atmosfera w „zerówce” była gorąca, ponieważ dzieci nie mogły doczekać się tego, co ich tego dnia czeka. A czekało je wiele atrakcji. Począwszy od zabawnych wróżb z butami, kołem fortuny, rzutem monetą, na pląsach przy ulubionej muzyce kończąc. Sala zapełniła się bajkowymi bohaterami, jak np.: Smok Wawelski, Elza z Krainy Lodu czy kurczaki z filmu Kurczak Mały. Nie zabrakło również Spiderman-ów, wojowników Ninja, żołnierzy, muszkieterów , małych biedroneczek, pięknych księżniczek i czarownic. Wszystkie przedszkolaki prezentowały się wspaniale w swoich kolorowych strojach.

Na zakończenie zabawy każde dziecko otrzymało kolorowy balonik. Był on pamiątką od pani Eweliny, która tego dnia kończyła praktykę w przedszkolu. Wszyscy wrócili do domu zmęczeni, ale za to w doskonałych humorach.