Bożonarodzeniowe spotkanie

    Pielęgnując bożonarodzeniowe tradycje w ostatnim dniu nauki szkolnej w roku kalendarzowym 2019 wszyscy spotkaliśmy się w sali wiejskiej, by poprzez udział w jasełkach przygotować się do Narodzin Jezusa. W tym roku było to szczególne świętowanie, bowiem  wraz z wszystkim przedszkolakami, uczniami, nauczycielami i pracownikami szkoły świętowali również Sołtys Smolic pan Wiesław Skowroński oraz przedstawiciele Rady Sołeckiej: pan Jarosław Kubiak, pan Karol Kempa,  pan Marcin Krzyżosiak oraz pan Karol Cieślawski. W miłej, świątecznej atmosferze podziwialiśmy przygotowane przez uczniów klas 5-8 pod kierunkiem pani Małgorzaty Bieganek-Szczurek jasełka. Historia Narodzin Jezusa, znana wszystkim tak dobrze, każdego roku ma inną oprawę… Niezmiennie jednak zawsze wygrywa Maleńka Miłość, która przychodzi na świat.

    Po jasełkach i wspólnym kolędowaniu odwiedził nas Gwiazdor…  rozgrzeszył co niektórych z „małych” grzeszków i rozdał wszystkim zgromadzonym dzieciom i pracownikom szkoły słodkości ufundowane przez Radę Sołecką. Ale żeby dostać prezent trzeba było zasłużyć. Każdy oddział zaśpiewał Gwiazdorowi kolędę bądź pastorałkę. Zadanie to nie ominęło również nauczycieli i pracowników szkoły… Przy śpiewie znanych kolęd w sali zapanowała iście świąteczna atmosfera. Na zakończenie spotkania Sołtys Smolic pan Wiesław Skowroński złożył wszystkim w imieniu własnym i całej Rady Sołeckiej życzenia świąteczno-noworoczne. Na przedszkolaków czekała jeszcze jedna atrakcja… do swojego przedszkola wrócili bowiem wielkim wozem strażackim, co sprawiło najmłodszym ogromną frajdę.

    Po jasełkach odbyły się wigilie klasowe… Podzielono się opłatkiem, złożono życzenia, a z każdej klasy dobiegały melodie znanych kolęd i pastorałek.

    Panu Sołtysowi i Radzie Sołeckiej dziękujemy za spędzony z nami  czas, wspólne kolędowanie oraz słodkości i pozostałe niespodzianki.