Całe Smolice czytają dzieciom – Sezon V – Rok szkolny 2019/2020

Tegoroczna akcja ,,Całe Smolice czytają dzieciom” została oficjalnie rozpoczęta dnia 27 września 2019 r. W tym roku szkolnym w akcji czytelniczej uczestniczyć będą uczniowie klasy I, II, III oraz oddziału ,,0” . Koordyntorem akcji od kilku lat jest nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej pani Edyta Szymczak.

    Akcję czytania zainaugurowała pani dyrektor Marlena Kamińska czytając dzieciom pierwszy rozdział  książki ,,Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Pani dyrektor i pani bibliotekarka Beata Łopaczyk wprowadziły uczniów w temat konkursu edukacyjnego, do którego po raz drugi przystąpiła nasza szkoła. Konkurs nosi tytuł ,, Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Jego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III.

    Sieć sklepów Biedronka aktywnie wspiera inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodziców. W tym roku szkolnym również przekazała do szkolnej biblioteki zestawy książek i pomocy dydaktycznych, maskotki Gangu Słodziaków oraz materiały informacyjne i motywacyjne, które będą zachęcały uczniów do codziennego czytania.

W V sezonie akcji ,, Całe Smolice czytają dzieciom”, naszym najmłodszym czytać będą chętni uczniowie z klasy III oraz nauczyciele i pracownicy smolickiej szkoły. 

 Zdjęcia ze wspólnego czytania będziemy jak co roku prezentować w poniższej galerii.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego czytania albowiem wierzymy, że pasję do czytania trzeba zaszczepić w dzieciach od najmłodszych lat. Pamiętajmy słowa wielkiej polskiej pisarki Marii Dąbrowskiej: ,, Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji”.