Święto plonów w Smolicach

   Święto Plonów czyli tradycyjne dożynki odbyły się w Smolicach w dniu 13 sierpnia. To wielkie święto rolników, jak zawsze, miało bogatą i bardzo uroczystą oprawę. Zgromadziło rolników, przedstawicieli władz powiatowych, gminnych, gospodarzy dożynek… Bo choć to dawna tradycja, ale jest pieczołowicie kultywowana przez mieszkańców wsi. Jest to bowiem nie tylko okazja do podsumowania zbiorów, ale i wspólnego świętowania.
   Na ten dzień dzieci z naszej szkoły i przedszkola pod kierunkiem pań: Beaty Szyrner i Violetty Pilujskiej przygotowały okolicznościowy program artystyczny, który zaprezentowały wszystkim zgromadzonym gościom i mieszkańcom wsi. Nie zabrakło pięknych wierszy i piosenek sławiących życie na wsi, głoszących przywiązanie do małej Ojczyzny, wyrażających szacunek dla rolniczego trudu i chleba, mówiących mozole pracy rolnika i wielkim darze, jakim są plony zebrane z pól. Dzieci wręczyły gospodarzom dożynek przepyszny chlebek upieczony w piekarni państwa Kwiecińskich oraz kłosy zbóż i owoce, które wyrosły na naszej smolickiej ziemi. Wszystko okraszone zostało tańcem przedszkolaków i piosenkami…
   Mieszkańcy wsi, goście którzy licznie przybyli na uroczystość gromkimi brawami nagrodzili występy naszych dzieci.

   Serdecznie dziękujemy też mamom, paniom: Hannie Szymańskiej i Zdzisławie Zmuda oraz pani Emilii Blińskiej za uszycie kolorowych spódniczek dla naszych małych artystek. Wasza bezinteresowność i zaangażowanie są bezcenne.