Drugoklasiści i Karta Pieszego

31 października br. był ważnym dniem dla drugoklasistów. Tego dnia przystąpili bowiem do egzaminu w celu otrzymania Karty Pieszego.

Podczas apelu można było usłyszeć nie tylko o zasadach obowiązujących pieszego w ruchu drogowym, ale również informacje promujące kampanię społeczną  Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko. Dlatego gościem specjalnym był pan Jarosław Chmielarz, przedstawiciel PKP PLK S.A. w Ostrowie Wlkp.

Uczennice klasy ósmej za pomocą wiersza, piosenki i prezentacji multimedialnej opowiadali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz na przejazdach kolejowo-drogowych. Szczególną rolę odegrał Koziołek Matołek, który nie mógł osobiście towarzyszyć drugoklasistom, jednakże przesłał wiadomości tekstowe, dzięki którym dawał ważne wskazówki w celu przypomnienia i utrwalenia podstawowych zasad obowiązujących pieszego na drodze.

Drugoklasiści zmagali sie z szeregiem zadań, które wykonywali z dużym zaangażowaniem
i osiągnęli wielki sukces. W nagrodę otrzymali z rąk pani dyrektor Marleny Kamińskiej ważny szkolny dokument – Kartę Pieszego. Również pan Jarosław Chmielarz nagrodził drugoklasistów materiałami edukacyjnymi i gadżetami kampanii Szlaban na ryzyko.

K.Frala