Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym

23 października w Krotoszynie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt. W tym roku szkolnym Szkołę Podstawową w Smolicach reprezentowała tylko drużyna męska w składzie Adam Kulawski i Patryk Białek.

Ze względu na brak możliwości rozegrania eliminacji gminnych zespoły ze Smolic i Zalesia Małego musiały rozegrać mecz barażowy o udział w turnieju głównym, ponieważ w zawodach powiatowych może brać udział tylko jedna ekipa z gminy Kobylin. Pojedynek ten na swoją korzyść rozstrzygnęli zawodnicy z Zalesia Małego, którzy dzięki temu rywalizowali z zespołami ze Zdun, Roszek i SP nr 8 Krotoszyn w turnieju głównym. Nasz zespół musiał się zadowolić 5 lokatą, a na pocieszenie można dodać, że przegrali z późniejszymi mistrzami powiatu. Ogólnie mecze stały na niezłym poziomie, jedynie zespół ze SP nr 8 z Krotoszyna odstawał trochę od pozostałych i przegrał swoje wszystkie pojedynki i zajął 4 miejsce.

Walka o miejsca na podium była bardzo zacięta i niebywale ciekawa, ponieważ każda z trzech ekip miała po jednym zwycięstwie i porażce na swoim koncie i o poszczególnych miejscach decydowała dodatkowa punktacja. I tak w ostatnim meczu dnia w którym zmierzyły się Roszki z Zalesiem Małym przy zwycięstwie 3:0 dla Zalesia, Roszki zajmują trzecią pozycję, jednak porażka 3:1 lub 3:2 plasuje ich na drugim miejscu, a zwycięstwo daje im pierwszą lokatę. Ostatecznie mecz zakończył się pewnym zwycięstwem 3:0 chłopców z Zalesia Małego, którzy z meczu na mecz radzili sobie coraz lepiej i to oni tryumfowali w całym turnieju, dodatkowo zapewniając sobie awans do mistrzostw rejonu które odbędą się w Siedlikowie. Zwycięską drużynę reprezentowali Kacper Waszyński i Szymon Krystek uczniowie 5 klasy SP w Zalesiu Małym.