Dzień Babci i Dziadka 2019 w Szkole Podstawowej w Smolicach

       Babcia i dziadek odgrywają w życiu wnucząt doniosłą rolę. To Oni stoją zaraz za rodzicami i po nich są najbliżsi dziecku, dlatego z okazji nadchodzącego Ich święta, społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej w Smolicach wraz z opiekunami przygotowała uroczysty program artystyczny, który zaprezentowała swoim kochanym dziadkom w niedzielne popołudnie 13.01.2019 r. w sali wiejskiej.
Program uroczystości oscylował wokół magicznego klimatu Bożego Narodzenia, co zauważyć już można było od momentu wejścia do sali. Nastrojowe oświetlenie, świąteczne dekoracje i dźwięki kolęd zapraszały do środka.
   Licznie zgromadzeni goście obejrzeli i wysłuchali prezentacji dotyczącej zwyczajów bożonarodzeniowych w różnych krajach świata, którą przygotowali uczniowie klas 7-8 pod czujnym okiem p. Krystyny Frali. W dalszej części programu starsi uczniowie zaprezentowali jasełka, czyli historię o narodzinach Pana Jezusa. Przedszkolacy z gr.0 oraz uczniowie z klas 1-2 wraz z paniami V.Pilujską, E.Szymczak i M.Kulus przygotowali dla swoich dziadków montaż słowno- muzyczny, w którym dziękowali Im za trud i znoje oraz życzyli zdrowia i pociechy z wnucząt.
       Podczas całej uroczystości goście mieli możliwość włączenia się do wspólnego kolędowania, co też chętnie czynili. Zwieńczeniem uroczystości był słodki upominek dla babć i dziadków w postaci świątecznych pierniczków.
       Organizatorzy z całego serca dziękują wszystkim i każdemu z osobna za obecność w tym ważnym dniu, za wspólne kolędowanie, każdy uśmiech i miłe słowo. Wyrażają również nadzieję, iż dzień ten długo pozostanie w pamięci wszystkich zebranych, a Kochanym Babciom i Kochanym Dziadkom raz jeszcze życzą STO LAT!