Dzień Matki na sportowo

   Dzień Matki to najpiękniejszy dzień w roku. Dnia 24.05.2018r. uczniowie klasy I, III i oddziału ,, 0 ‘’ przygotowali dla swoich mam niespodziankę ,,  Dzień Mamy na sportowo”. Uroczystość odbyła się na łonie natury w Leśniczówce. Najpierw wszystkie dzieci słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość i autorytet. Po krótkich  występach,  w których dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie i wokalne  na twarzach mam zauważyć można było  wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Po zakończonym programie artystycznym dzieci wręczyły swoim mamom piękne, samodzielnie wykonane upominki i zaprosiły do wspólnej zabawy.

   Głównym celem spotkania było połączenie uroczystości z promowaniem zdrowego stylu życia poprzez wspólne spędzanie czasu na zabawach i rozgrywkach sportowych, a także integracji dzieci, rodziców i nauczycieli. Zarówno mamy i dzieci chętnie uczestniczyły w potyczkach sportowych. Odbyły się przeróżne konkurencji m. in.: skakanie w workach, rzuty do celu, wyścigi rzędów, skoki z zawiązanym nogami, przechodzenie przez obręcz, skakanie przez skakankę. Rywalizacja była ,, zacięta”, ale towarzyszyła temu niezwykle   miła i radosna atmosfera.

   Między poszczególnym konkurencjami mamy mogły wypić kawę i poczęstować się ciastem. Po skończonych rozgrywkach sportowych wszyscy uczestnicy spotkania skosztowali kiełbasek z grilla.

   Dziękujemy wszystkim mamom za przybycie, za wspaniałą zabawę, za przygotowanie poczęstunku i cudowną atmosferę, która zostanie na długo w pamięci wszystkich dzieci.