ELIMINACJE POWIATOWE PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR TYMBARKU

   16 listopada w Kobylinie na hali sportowej odbyły się eliminacje piłki nożnej na szczeblu powiatowym o Puchar Tymbarku. Do zawodów zgłosiło się 8 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy po cztery zespoły. Mecze w grupach toczyły się systemem każdy z każdym, natomiast pojedynki trwały 1 x 9 minut. Z grupy do dalszych rozgrywek wychodziły po dwa zespoły.

    Zespół ze Smolic w składzie Michał Puślecki, Antoni Czebatura, Bartosz Nabzdyk, Nikodem Idziak, Jakub Przybylski, Piotr Kmiecik, Dominik Betcher, Jakub Kwieciński, znalazł się w grupie z Kuklinowem, SP nr 1 Koźmin i SP nr 3 Koźmin.

      W pierwszym spotkaniu nasi zawodnicy zmierzyli się z Kuklinowem, mecz był bardzo wyrównany i żadnej ze stron nie udało się zdobyć bramki i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

     W kolejnym meczu naszym przeciwnikiem był zespół ze SP nr 1 w Koźminie. Od początku meczu znaczącą przewagę osiągnęła drużyna z Koźmina, która wygrała 2:0.

        W ostatnim meczu grupowym piłkarze ze Smolic zagrali z SP nr 3 w Koźminie. Minimalną przewagę w tym meczu miał zespół przeciwników, jednak przed końcem rzut wolny po faulu na naszym zawodniku wykonywał Antoni Czebatura. Jego strzał był dość mocny i bardzo precyzyjny na tyle, że zaskoczył nim bramkarza i piłka zatrzepotała w siatce. Tym samym zawodnicy ze Smolic objęli prowadzenie i nie oddali go do końca meczu. Dzięki temu zwycięstwu nasz zespół zajął drugie miejsce w grupie i awansował do półfinału rozgrywek.

     W meczu półfinałowym przeciwnikiem naszego zespoły była ekipa ze SP nr 1 w Krotoszynie. Mecz ten toczył się pod dyktando drużyny z Krotoszyna, jednak na początku dzielnie odpieraliśmy ich ataki. Dopiero w końcówce spotkania bardzo dobrym uderzeniem zza pola karnego popisał się jeden z zawodników z „jedynki” i nasz bramkarz musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i to zespół z Krotoszyna awansował do ścisłego finału.

   W finale UKS trójka Krotoszyn pokonała SP nr 1 Krotoszyn 4:1 i awansowała do finału wojewódzkiego , który odbędzie się w Grodzisku.

    Podsumowują strat naszego zespołu, możemy być bardzo zadowoleni z końcowego wyniku, jednak w grze naszego zespołu jest wiele elementów które musimy poprawić, żeby w następnych turniejach walczyć o jak najwyższe lokaty.