Festyn Rodzinny w Smolicach

     W piękną, słoneczną niedziele na placu przy sali wiejskiej w Smolicach odbył się Festyn Rodzinny, którego głównym organizatorem była Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Smolicach oraz Stowarzyszenie na Rzecz Ochrony Zabytkowego Zespołu Kościelnego w Smolicach. Dzięki licznym sponsorom wszystkie przygotowane dla dzieci atrakcje, dmuchańce, kule wodne oraz stoiska kulinarne były bezpłatne. Dodatkowo w konkurencjach rodzinnych wygrać można było atrakcyjne nagrody. Oczywiście nie zabrakło też pokazu umiejętności smolickich druhów-strażaków, którzy zadbali również o atrakcyjną pianę i wodne natryski.  Ogromną radość sprawiły dzieciom tęczowe Kolory Holi wyrzucane w powietrze i znana już wszystkim kolejka OSP Smolice. Rada Rodziców zadbała, by wszystkie dzieci obecne na festynie otrzymały pamiątkowy prezent – zabawkę jojo.

    Uśmiechy na twarzach dzieci, ich wesołe krzyki i entuzjastyczny śmiech to piękne podziękowanie dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację festynu.  Bo jak mawiał Janusz Korczak „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Serdeczne podziękowania za przygotowanie i organizację imprezy kierujemy w stronę: Rady Rodziców SP Smolice z panią Janiną Nowacką na czele, wspaniałych Rodziców, na których zawsze można liczyć: pełnych energii Mam i niezastąpionych Tatusiów, druhów strażaków z OSP Smolice, pana sołtysa Smolic Wiesława Skowrońskiego oraz Stowarzyszenia na Rzecz Ochrony Zabytkowego Zespołu Kościelnego w Smolicach z pełną energii i zaangażowania panią prezes Mariolą Marchlewską.

     Jak powiedział  św. Jan Paweł II „Bogatym nie jest ten, kto posiada, ale ten, kto „rozdaje”, kto zdolny jest dawać”. Dzięki takim właśnie ludziom wszystkie dzieci na festynie, niezależnie od zasobności portfela rodziców, bawiły się wyśmienicie. Dziękujemy zatem wspaniałym sponsorom: Hodowli Roślin Smolice, Bankowi Spółdzielczemu Oddział w Kobylinie, DINO Polska i panu Łukaszowi Maćkowiakowi, firmie BOLSIUS, firmie GOBARTO z Grąbkowa, sołtysowi Smolic panu Wiesławowi Skowrońskiemu, sołtysowi Raszew panu Andrzejowi Szymańskiemu, sołtys Zdziętaw pani Hannie Szymańskiej, państwu Jadwidze i Michałowi Kwiecińskim, panu Robertowi Kubiakowi i firmie HJH Polska Pudliszki,  państwu Janinie i Ireneuszowi Olejniczakom, panu Karolowi Kempie, Fabryce Placów Zabaw, panu Jarosławowi Szczurnemu i Karolowi Szwarczyńskiemu oraz licznym sponsorom pozyskanym przez panią prezes Stowarzyszenia Mariolę Marchlewską.  To wielcy ludzie a „dla ludzi naprawdę wielkich nie ma większej radości od tej, gdy drugim mogą sprawić radość”.