Hej, hej, hej ósmy marca!

Te słowa popularnej piosenki z pewnością było słychać w tym roku na niejednej akademii, bo wiadomo ósmego marca wszystkie kobiety obchodzą swoje święto.

Nie zapomnieli też o tym chłopcy z naszej szkoły. W tym dniu każda z pań została obdarowana pięknymi kwiatami, a klasa VI wykazała się też umiejętnościami kulinarnymi i poczęstowała kobiety pysznym deserem. Nie mogło też zabraknąć występów, bo kiedy czasem trudno ubrać w słowa to, co chciałoby się powiedzieć, trzeba „podeprzeć się” słowami poetów, piosenek … Silna męska ekipa z klas czwartej, piątej i szóstej pod kierunkiem pań : Krystyny Frali i Beaty Szyrner przygotowała specjalny program artystyczny dla wszystkich pań, mam i koleżanek. Swoje talenty aktorskie, wokalne i muzyczne zaprezentowali aż trzykrotnie. Już 06 marca, na zaproszenie z Koła Gospodyń Wiejskich, w Sali OSP w Smolicach odbył się pierwszy z występów. Po raz drugi w Dniu Kobiet, gdy program obejrzały wszystkie panie i dziewczyny z naszej szkoły. Ostatni występ miał miejsce w czwartek 10 marca, a wtedy śpiewano i recytowano dla mam uczniów z klas IV, V i VI. Jak sami wykonawcy stwierdzili, każdy kolejny występ był lepszy od poprzedniego. Wiadomo, ćwiczenie czyni mistrza…

Teksty traktujące o pięknie, urodzie, zaletach kobiet i ich niebagatelnej roli, jaką odgrywają w życiu każdego z nas, przeplatane były znanymi i lubianymi piosenkami, m.in. zespołów: Enej, Czerwone Gitary, Akcent, ze wspaniałymi wokalistami. Na szkolnej scenie wystąpił też rewelacyjny Rafał Brzozowski i prawdziwa dama polskiej piosenki – Alicja Majewska. Wszystkim wykonawcom towarzyszył nasz uzdolniony perkusista.

Warto podkreślić, że chłopcy, nasi mali mężczyźni starali się wyzwolić jak najwięcej pozytywnych emocji wśród oglądających ich kobiet. Nawiązali wspaniały kontakt z publicznością i porwali panie do wspólnej zabawy. Na każdej twarzy gościł promienny uśmiech. Ach, szkoda tylko, że Dzień Kobiet jest tylko raz w roku ….