MISTRZOSTWA POWIATU W DRUŻYNOWYCH SZACHACH

   21 października 2016 roku w Smolicach na sali OSP odbyły się drużynowe mistrzostwa powiatu w szachach. Do zawodów zgłosiło się 5 zespołów z następujących szkół: Biadki, Rozdrażew, Roszki, nr 8 Krotoszyn i Smolice. Każda drużyna składa się z czterech zawodników, wśród których musi występować przynajmniej jedna dziewczynka. Zespoły rywalizowały ze sobą każdy z każdym, gdzie za zwycięstwo drużyny otrzymywały 2 punkty, za remis 1, a za przegraną 0 punktów, w przypadku pauzy ekipy otrzymywały 1 punkt.

   Szkołę Podstawową w Smolicach reprezentowali następujący zawodnicy: Wiktoria Łukowiak (5 klasa), Aleksander Czebatura (4 klasa), Antoni Czebatura (3 klasa) i Michał Puślecki (3 klasa).

   W pierwszym meczu nasi zawodnicy zmierzyli się z Biadkami i pojedynek zakończył się remisem a punkty dla naszego zespołu zdobyli Michał Puślecki i Wiktoria Łukowiak.

   Drugi pojedynek zakończył się naszym zwycięstwem 3:1 nad reprezentacją Rozdrażewa. Zwycięstwa w tym spotkaniu odnieśli Antoni Czebatura, Michał Puślecki i Wiktoria Łukowiak.

   W kolejnej rundzie nasi szachiści podejmowali drużynę z Roszek również odnoszą zwycięstwo 3:1. Tym razem punkty dla naszego zespołu zdobyli Antoni Czebatura, Aleksander Czebatura i Wiktoria Łukowiak.

   W ostatniej kolejce naszymi przeciwnikami byli gracze ze SP nr 8 w Krotoszynie. I tym razem zawodnicy z „ósemki” nie mieli sposobu na dobrze dysponowanych tego dnia szachistów ze Smolic i ponownie odnieśli zwycięstwo 3:1. Zwycięsko z pojedynków w tym meczu wychodzili Antoni Czebatura, Michał Puślecki i Wiktoria Łukowiak.

  Po podsumowaniu wyników okazało się, że z ośmioma punktami zawodnicy ze Smolic zostali tryumfatorami po raz pierwszy w historii drużynowych mistrzostw powiatu w szachach.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy udanego startu w mistrzostwach wielkopolski.

Ponadto towarzysko w powyższym turnieju brała udział drużyna rezerwowa w składzie Julia Kordasiewicz (6 klasa), Jakub Przybylski (3 klasa), Bartosz Nabzdyk (3 klasa) i Katarzyna Kaczmarek (3 klasa).

Dodatkowo SP w Smolicach przygotowała dla wszystkich startujących słodki upominek oraz napój.

M-ce Nazwa drużyny Duże punkty Pkt.         Bch.
1       SP Smolice 8.0 14.0    37.00
2       SP Biadki 6.0 12.5    40.00
3       SP Roszki 5.0 11.0    42.00
4       SP Rozdrażew 5.0 11.0    36.00
5       SP nr 8 Krotoszyn 1.0 6.5    41.00