MISTRZOSTWA POWIATU W DRUŻYNOWYM BADMINTONIE

    18 października w Rozdrażewie odbyły się mistrzostwa powiatu w drużynowym badmintonie. W zawodach rywalizowały trzy ekipy w kategorii chłopców i dziewcząt. Drużyny te reprezentowały szkoły w Rozdrażewie, nr 8 w Krotoszynie oraz Smolic. Zespoły grały systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów, a każdy set toczył się do 11 punktów.

     W rywalizacji chłopców nasi zawodnicy bardzo się starali jednak poziom przeciwników, był bardzo wysoki i jedyne na co było stać naszych dzielnych badmintonistów było zdobycie kilku punktów w poszczególnych setach. Dlatego Jakub Płóciennik, Kacper Kulus i Aleksander Czebatura w końcowej rywalizacji zajęli trzecie miejsce.

     W kategorii dziewcząt mecze były bardziej zacięte i emocjonujące. Nasze zawodniczki w składzie Natalia Majsnerowska, Julia Nabzdyk i Aleksandra Szwarczyńska w pierwszym swoim spotkaniu zmierzyły się z gospodyniami i po pierwszych meczach singlowych prowadziliśmy 2:0. Następnie mecz deblowy padł łupem zawodniczek z Rozdrażewa. Jednak kropkę nad i postawiła Natalia Majsnerowska pokonując swoją przeciwniczkę 2:0. Ostatecznie cały mecz 3:2 wygrały nasze dziewczęta.

   W kolejnym meczu przeciwniczkami naszych zawodniczek były badmintonistki z Krotoszyna. Niestety dziewczęta ze stolicy powiatu zdążyły się rozegrać i w spotkaniu ze Smolicami prezentowały lepszą dyspozycję niż w przegranym 3:1 pojedynku z gospodyniami. Nasze zawodniczki starały się jak tylko mogły, jednak w tym okresie zawodów lepsze okazały się krotoszynianki zwyciężając po bardzo wyrównanych meczach w całym spotkaniu 3:0. Wynik ten sprawił, że wszystkie ekipy miały po jednym zwycięstwie i o ostatecznej kolejności zadecydował stosunek setów. Niestety bilans setów był na naszą niekorzyść i w końcowym rozrachunku zawodniczki ze Smolic zajęły trzecią lokatę. Zwycięzcą w kategorii dziewcząt został Rozdrażew, który to notabene został pokonany przez nasze zawodniczki. Z uwagi na to opuszczamy Rozdrażew z małym niedosytem.

   Nie załamujemy się ćwiczymy dalej i liczymy na lepsze wyniki w następnych latach.