MISTRZOSTWA POWIATU W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM

    24 października 2016 roku w Kobylinie na sali Pilawa odbyły się drużynowe mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym. Szkoła Podstawowa  w Smolicach miała swojego przedstawiciela tylko w grupie dziewcząt, w której to oprócz naszego zespołu wystartowały ekipy w Kobylina, Roszek, Zdun i SP nr 8 Krotoszyn. Rozgrywki toczyły się systemem każdy z każdym, a do finału rejonowego awans uzyskają dwa najlepsze zespoły.

      W pierwszym spotkaniu nasze zawodniczki w składzie Natalia Majsnerowska, Julia Nabzdyk i Aleksandra Szwarczyńska zmierzyły się z dziewczynami ze Zdun. Niestety Natalia jaki i Ola przegrały swoje pojedynki singlowe 3:0, taki sam wynik padł w meczu deblowym i turniej zaczynamy od porażki.

    W drugiej kolejce wpadamy na faworytki zawodów  czyli ekipę z Kobylina. Tutaj po zaciętej walce swój mecz z Anitą Łęcką wygrywa Natalia Majsnerowska 2:3, natomiast Julia Nabzdyk nie sprawiła niespodzianki i uległa (obecnie 12 zawodniczce w swojej kategorii w Polsce) Klaudii Wachowiak 0:3. Również debla przegrywamy 3:0. Ostatecznie po kolejnej przegranej Julii Nabzdyk z Anitą Łęcką 1:3, przegrywamy cały mecz 1:3 i pozostaje nam walka o trzecią lokatę.

    W kolejnym meczu naszym przeciwnikiem były dziewczyny ze SP nr 8 w Krotoszynie. W pierwszej odsłonie Natalia Majsnerowska przegrała z Laurą Litwin 0:3, natomiast Aleksandra Szwarczyńska po bardzo wyrównanym meczu pokonała Natalię Jagłę 3:2. Bardzo dobrze nasze dziewczyny zaprezentowały się w meczu deblowym i pokonały przeciwniczki 3:0. O końcowym naszym tryumfie zadecydowała wygrana Natalii Majsnerowskiej z Natalią Jagłą 3:0. W ten sposób nasze zawodniczki zwyciężyły w całym meczu 3:1 i zachowały szanse na trzecią lokatę.

    W meczu, który miał zdecydować o naszej ostatecznej lokacie zmierzyliśmy się z Roszkami. W pojedynku tym nasze tenisistki pewnie pokonały swoje przeciwniczki w meczach singlowych. Również w meczu deblowym Natalia i Julia nie dały szans zawodniczką z Roszek wygrywając całe spotkanie 3:0 i zajmując w mistrzostwach powiatu trzecie miejsce.