Nasza rewelacyjna drużyna w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

          W piątek 13 kwietnia 2018 roku odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym w Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Kobylinie. Głównym celem turnieju było podnoszenie wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie wśród dzieci bezpiecznych i odpowiednich zachowań na drodze oraz wyłonienie drużyny na eliminacje powiatowe. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Julia Puślecka, Aleksandra Szwarczyńska, Kacper Kulus i Mateusz Jarczewski.

            Konkurs składał się z dwóch części: testu ze znajomości przepisów o ruchu drogowym oraz praktycznej umiejętności jazdy po torze przeszkód.

            Po podliczeniu punktów wyłoniono drużynę, która będzie reprezentować gminę Kobylin w eliminacjach powiatowych – została nią drużyna z naszej szkoły!

            W czwartek 26 kwietnia Julia, Aleksandra, Kacper oraz Mateusz reprezentowali gminę Kobylin w kategorii szkół podstawowych na etapie powiatowym w Krotoszynie. Zadania na tym szczeblu polegały na wykazaniu się wiedzą ze znajomości przepisów ruchu drogowego, udzieleniu pierwszej pomocy oraz pokonaniu przeszkód na placu manewrowym. Nasza wspaniała drużyna zajęła 5 miejsce.

            Każdy uczestnik turnieju został nagrodzony upominkiem i dyplomem.