Niedzielne popołudnie z kolędami i pastorałkami

    W niedzielę, 10 grudnia, odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek, organizowanego przez naszą szkołę. W wypełnionej po brzegi sali wiejskiej mali artyści swoim śpiewem wprowadzili zgromadzoną publiczność w iście świąteczną atmosferę.

Przed widownią zaprezentowało się ponad 37 uczniów i 8 przedszkolaków. Konkursowe wykonania kolęd i pastorałek dostarczyły wszystkim wielu emocji i wzruszeń. Uczestnicy jak zawsze rywalizowali w trzech kategoriach – przedszkole, klasy I-III i IV-VII. Występowali solo, w duetach i w zespołach.

W jury znaleźli się pani dyrektor Marlena Kamińska – przewodnicząca jury, pani Weronika Piasna – emerytowana nauczycielka religii oraz  pan Łukasz Maćkowiak – muzyk, kapelmistrz orkiestry dętej w Kobylinie. W trakcie obrad jury zgromadzona publiczność wysłuchała kolęd w wykonaniu uczennicy klasy VII Zuzanny Płaczek przy akompaniamencie grającego na perkusji ucznia klasy VI Kacpra Kulusa. Później wszyscy wspólnie kolędowali czekając niecierpliwie na ogłoszenie wyników.

W ocenie jurorów spośród przedszkolaków najlepiej zaśpiewała Anna Wojtkowiak („Mroźna cisza”) i tym samym po raz trzeci z rzędu zajęła pierwsze miejsce. Druga lokata przypadła ex aequo najmłodszej uczestniczce konkursu – 4-letniej Oldze Łukowiak („Nie płacz, nie płacz Jezu”) oraz śpiewającym w duecie Paulinie Wielebskiej i Izabeli Grobelnej („Maleńka miłość”). Trzecią pozycję zajęła Barbara Jeziorek („Bosy pastuszek”) oraz trio w składzie Kamila Kowalczyk, Gabriela Szymczak i Marcel Wielebiński („Pójdźmy wszyscy do stajenki”).

W kategorii klas I-III zwyciężyło trio z klasy III – Katarzyna Dolińska, Izabela Niedbała i Róża Szyrner („Pastorałka od serca do ucha”). Drugie miejsce przyznano duetowi z klasy I: Janowi Wojtkowiakowi i Maciejowi Niwczykowi („Świeć gwiazdeczko”), a na trzecim uplasowały się ex aequo dwa zespoły: pierwszoklasiści Krzysztof Doliński, Filip Olejniczak, Michał Płoszajczak i Wojciech Skupin („Skrzypi wóz”) oraz trzecioklasiści Tomasz Grobelny, Kacper Grzeszczyk, Jakub Poślednik i Mikołaj Przewoźny („Przybieżeli do Betlejem”).

W najstarszej grupie jurorzy postanowili przyznać pierwsze miejsce śpiewającej i grającej na gitarze Aleksandrze Szwarczyńskiej („Kolęda Maryi”). Druga lokata przypadła ex aequo Wiktorii Łukowiak („Zasypia świat”) oraz zespołowi w składzie: Natalia Majsnerowska, Julia Nabzdyk, Zuzanna Płaczek („W małym żłóbku”). Trzecie miejsce zajęła uczennica klasy V Marika Nowacka („Gore gwiazda Jezusowi”).

Każdy z uczestników konkursu otrzymał w podziękowaniu za udział aniołka oraz upominki. Organizatorki imprezy: pani dyrektor Marlena Kamińska, pani Edyta Szymczak oraz pani Krystyna Frala serdecznie dziękują fundatorom nagród: Bankowi Spółdzielczemu Oddział Kobylin, firmie BOLSIUS Polska, firmie DINO Polska i panu Łukaszowi Maćkowiakowi, firmie GOBARTO S.A., Wielkopolskiej Gazecie Lokalnej KROTOSZYN i panu Andrzejowi Kamińskiemu, państwu Jadwidze i Michałowi Kwiecińskim, państwu Marzenie i Ireneuszowi Noelle, państwu Janinie i Ireneuszowi Olejniczakom,  państwu Halinie i Sylwestrowi Puśleckim, pani Alicji Gmurowskiej, pani Beacie Łączce, pani Sylwii Skowrońskiej oraz panu Stefanowi Wieczorkowi. Dzięki tak licznym sponsorom wszystkie występujące dzieci zostały nagrodzone.