Niedzielne popołudnie z kolędami i pastorałkami

W niedzielę, 11 grudnia, odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek, organizowanego przez naszą szkołę. W wypełnionej po brzegi sali wiejskiej mali artyści swoim śpiewem wprowadzili zgromadzoną publiczność w iście świąteczną atmosferę.

Przed widownią zaprezentowało się ponad 40 uczniów i przedszkolaków. Konkursowe wykonania kolęd i pastorałek dostarczyły wszystkim wielu emocji i wzruszeń. Uczestnicy jak zawsze rywalizowali w trzech kategoriach – przedszkole, klasy II-III i IV-VI. Występowali solo, w duetach i w zespołach.

W jury znaleźli się p.Dorota Krajewska – przewodnicząca jury, p.Weronika Piasna – emerytowana nauczycielka religii, p.Andrzej Kamiński – redaktor naczelny Gazety Lokalnej KROTOSZYN, z zamiłowania muzyk, p.Łukasz Maćkowiak – muzyk, kapelmistrz orkiestry dętej w Kobylinie.

W trakcie obrad jury zgromadzona publiczność wspólnie z dziećmi zaśpiewała kilka znanych wszystkim kolęd. Potem nadeszła niecierpliwie oczekiwana chwila ogłoszenia wyników.

W ocenie jurorów spośród przedszkolaków najlepiej zaśpiewała Anna Wojtkowiak („Kolędnicy wędrownicy”) i tym samym po raz drugi z rzędu zajęła pierwsze miejsce. Druga lokata przypadła najmłodszej uczestniczce konkursu – 3-letniej Oldze Łukowiak („Pójdźmy wszyscy do stajenki”), która – jak się później okazało – otrzymała również nagrodę specjalną, ufundowaną przez p.Dorotę Krajewską. Trzecią pozycję zajął Jan Wojtkowiak („Gwiazdy tańczyły”).

W kategorii klas II-III zwyciężył duet – Klaudia Szymańska i Izabela Niedbała („Skrzypi wóz”). Drugie miejsce przyznano zespołowi w składzie: Kinga Kubiak, Karolina Barteczka, Róża Szyrner („Aniołek najładniejszy”), a na trzecim uplasowały się Laura Gozdek i Katarzyna Dolińska („Jezus malusieńki”).

W najstarszej grupie jurorzy postanowili przyznać pierwsze miejsce ex aequo Wiktorii Łukowiak („Uciekali”) oraz zespołowi w składzie: Natalia Majsnerowska, Julia Nabzdyk, Zuzanna Płaczek („Mario, czy już wiesz?”). Druga lokata przypadła Aleksandrze Szwarczyńskiej („Wigilia”), a trzeciej nie przyznano.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wezmą udział w Międzyszkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się w styczniu w Kobylinie. Natomiast laureaci miejsc I-III wystąpią przez Kołem Emerytów w Klubie Seniora w Kobylinie. Każdy z uczestników konkursu otrzymał dyplom oraz upominki. Organizatorki imprezy, pani dyrektor Marlena Kamińska i pani Edyta Szymczak serdecznie dziękują fundatorom nagród: pani poseł RP Andżelice Możdżanowskiej i jej asystentce pani Monice Kwiatkowskiej,  firmie DINO Polska i panu Łukaszowi Maćkowiakowi, firmie GOBARTO S.A., firmie PUDLISZKI i panu Robertowi Kubiakowi, firmie BOLSIUS Polska, państwu Jadwidze i Michałowi Kwiecińskim, pani Sylwii Łukowiak, państwu Halinie i Sylwestrowi Puśleckim, pani Beacie Łączce, pani Sylwii Skowrońskiej i pani Reginie Biernackiej. Dzięki tak licznym sponsorom wszystkie występujące dzieci zostały nagrodzone.