Pasowanie Muchomorków

    24 listopada odbyła się jedna z najważniejszych uroczystości przedszkolnych – Pasowanie na Przedszkolaka. Do społeczności przedszkolnej przyjętych zostało w tym roku szkolnym 14 dzieci:

– trzech 4-latków: Alicja Jasińska, Mikołaj Szpak, Szymon Turbański,

– jedenaścioro 3-latków: Olga Łukowiak, Ewa Maćkowiak, Julia Płoszajczak, Maja Ratajczak, Wiktoria Wielebska, Eryk Janiak, Ksawery Maćkowiak, Julian Niwczyk, Antoni Radojewski, Stanisław Szczurny i Antoni Szymczak.

         W tym wyjątkowym dniu grupa maluszków wystąpiła w pięknych strojach muchomorków, przygotowanych specjalnie na tę uroczystość. Zaprezentowali piosenki, wierszyki i tańce, których pod czujnym okiem pań Małgorzaty Grzywaczewskiej i Jadwigi Kmiecik nauczyli się przez prawie 3 miesiące pobytu w przedszkolu. W trakcie pasowania dla młodszych koleżanek i kolegów wystąpili również starsi koledzy i koleżanki z grupy Smerfów.

         Po występach nadszedł czas na pasowanie. Dokonała go pani Dyrektor Marlena Kamińska, która dużym czerwonym ołówkiem dotknęła każdego dzieciaka, by zrobić z niego przedszkolaka…

         Na pamiątkę uroczystego pasowania każdy nowy przedszkolak otrzymał muchomorkowy dyplom oraz upominek ufundowany przez Radę Rodziców.