Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

    Dnia 15 listopada 2019 r. odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej przygotowana przez panią bibliotekarkę Beatę Łopaczyk. W uroczystości udział wzięła dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Kobylinie pani Aldona Kordus.

    Na początku uczniowie klasy piątej zaprezentowali „Muzeum książki”- przedstawienie ukazujące najważniejsze momenty w rozwoju pisma i dziejach książki.

    W kolejnej „sali muzealnej” miało miejsce spotkanie autorskie z Agatą Antoniewicz, twórczynią książki „Wakacyjne przygody Agaty”. Książka zaprezentowana przez Agatkę była jedną z czterech książek, które powstały na wakacyjny konkurs dla klas II i III pod hasłem „MISJA-KSIĄŻKA”. Podczas spotkania wręczono dyplomy i nagrody uczestnikom konkursu: Marcie Kowalczyk, Tatianie Wielebińskiej, Agacie Antoniewicz i Wojciechowi Niedbale. Za pomoc w tworzeniu książek podziękowania otrzymały mamy naszych młodych pisarzy.

    Podsumowano również konkurs czytelniczy dla klas V-VIII, w którym uczniowie musieli wykazać się znajomością treści książki pt. „Mały Książę”. Pierwsze miejsce zajął Antoni Czebatura, drugie Julia Puślecka, a trzecie Katarzyna Kaczmarek i Natalia Jarczewska. 

    W dalszej części odbył się „egzamin” dla pierwszaków. Najpierw sprawdzono znajomość alfabetu, a następnie wiedzę dotyczącą wybranych książek. Uczniowie wysłuchali kilku najważniejszych zasad korzystania z książek, po czym odbyło się pasowanie na czytelników szkolnej biblioteki.

    Po oficjalnej części pierwszoklasiści udali się biblioteki, gdzie wypożyczyli po raz pierwszy książki.