Pasowanie z Pyrkiem

W środę 03 października br. smoliccy pierwszoklasiści mieli swoje wielkie święto. W obecności pani dyrektor, rodziców, nauczycieli, starszych i młodszych kolegów zostali uroczyście przyjęci do społeczności szkolnej. W tym wyjątkowym  dniu towarzyszyli im zaproszeni goście: inspektor ds. oświaty pani Sylwia Wachowiak, policjanci z KPP w Krotoszynie: aspirant Piotr Szczepaniak oraz starszy sierżant Bartosz Karwik. Gościem specjalnym był Sierżant Pyrek – maskotka wielkopolskiej Policji.

     Program artystyczny tematycznie związany z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz codziennym życiem szkolnym przedstawili uczniowie klasy II oraz przedszkolacy z grupy 0. W dalszej części uroczystości głos zabrali pierwszoklasiści, którzy w obecności szkolnego duszka wykazali się swoimi wiadomościami i umiejętnościami, zaprezentowali zdolności recytatorskie i wokalne.

    Tradycją smolickiej szkoły jest, że na pasowaniu zawsze pojawia się maskotka Wielkopolskiej Policji – Sierżant Pyrek. Tak też się stało i tym razem. Pojawienie się Sierżanta Pyrka, jak zawsze, wywołało uśmiechy i radość na twarzach wszystkich uczestników uroczystości. Uczniowie powitali Pyrka specjalną piosenką na jego cześć. Sympatyczny Sierżant wraz z pierwszakami złożył uroczyste przyrzeczenie. Następnie pani dyrektor Marlena Kamińska dokonała aktu pasowania. Nowi uczniowie Szkoły Podstawowej w Smolicach otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje i logo szkolne oraz wiele pięknych upominków od młodszych i starszych kolegów. Po zakończeniu oficjalnej uroczystości przyszedł czas na wspólną zabawę z Pyrkiem.

    Spotkanie z Pyrkiem oraz przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w  Krotoszynie uatrakcyjniło ważny dla pierwszoklasistów moment, dostarczyło wielu niezapomnianych wrażeń, a jednocześnie służyło przekazywaniu wiedzy na temat zasad ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa na drodze.