PODSUMOWANIE ZMAGAŃ SPORTOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

   Od początku roku szkolnego w naszej placówce toczyły się mistrzostwa szkoły w kilku dyscyplinach. Już w pierwszym tygodniu szkoły we wrześniu w ramach projektu Europejski Tydzień Sportu po raz pierwszy odbyły się zmagania w nowej dla naszych uczniów konkurencji a mianowicie w speedmintonie. W ramach tego programu otrzymaliśmy wiele gadżetów, którymi wynagrodziliśmy wszystkich startujących.

    Przez okres trzech miesięcy od października do grudnia toczyła się rywalizacja w tenisie stołowym. Do zawodów zgłosiło się 17 zawodników, którzy rywalizowali systemem rosyjskim. Szczegółowe informacje i wyniki w odnośniku poniżej.

Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym

   Jeszcze dłużej, bo aż do kwietnia trwała walka o najlepszego badmintonistę. W tej konkurencji wzięło udział 23 uczniów, a system rozgrywek był taki sam jak w tenisie stołowym. Aby zobaczyć klasyfikację zawodów należy wejść na poniższy link.

Wyniki mistrzostw szkoły w badmintonie

   Kolejnymi konkurencjami w której wyłanialiśmy mistrzów szkoły były szachy i warcaby. Na wyniki końcowe składały się punkty z trzech mini turniejów, które były rozgrywane zawsze przed większymi zawodami międzyszkolnymi. Dla osób chcących zaznajomić się ze szczegółowymi wynikami należy zajrzeć na poniższe hiperłącze.

Szachy I warcaby – klasyfikacja

   Raz w miesiącu chętni uczniowie otrzymywali do rozwiązania quizy sportowe. Zagadnienia dotyczyły przede wszystkim udziału i osiągniętych wyników polskich zawodników i drużyn na arenie międzynarodowej. Uczniowie mogli korzystać z wszystkich dostępnych środków przekazu informacji (Internetu, telewizji, gazety, rodziców itd.). Punkty i miejsca jakie zdobyli uczestnicy zabawy można znaleźć na odsyłaczu poniżej.

Wyniki quizu sportowego – wyniki

    W ostatnim miesiącu szkoły nasi uczniowie w ramach akcji „aktywne przerwy” rywalizowały w dwóch konkurencjach. Jedną z nich były lotki. Do zabawy zgłosiło się ponad 40 uczniów. Każdy zawodnik musiał oddać 5 rzutów lotką, a po każdej serii z rywalizacji odpadało 5 najsłabszych zawodników. Najlepsi uczestnicy dotrwali do siódmej rundy. A kto jest ciekawy wyników najlepszych zawodników musi odwiedzić link poniżej. Druga zabawa toczyła się w bulach. Do tej konkurencji zgłosiło się 32 zawodników, którzy podobnie jak w tenisie i badmintonie rywalizowali do dwóch przegranych meczy. Po rozegraniu kilkudziesięciu meczy doszliśmy do finałowych rozstrzygnięć, które można sprawdzić poniżej.

Lotki – wyniki

Mistrzostwa szkoły w bule

     Z tych powyższych i pozostałych zawodów nasi uczniowie skrupulatnie zbierali punkty do klasyfikacji na najlepszego sportowca szkoły. Po zliczeniu wszystkich punktów wyłoniliśmy wzorem plebiscytu „Przeglądu sportowego” i telewizji polskiej, 10 najlepszych sportowców Szkoły Podstawowej w Smolicach.

Klasyfikacja na najlepszego sportowca szkoły 2016-2017 – wyniki końcowe