Dla babci i dziadka śpiewała gromadka

Dla Babci i Dziadka śpiewała gromadka … uczniów klas 1 – 3. Pod kierunkiem swoich wychowawczyń przygotowali montaż poetycko – muzyczny, w którym złożyli życzenia, wypowiedzieli, wyśpiewali całą swoją miłość, przywiązanie, wdzięczność dla ukochanych Babć i Dziadków. I choć Dzień Babci i Dziadka świętujemy w styczniu, a tu już luty, mroźny luty, nikomu to nie przeszkadzało, każdą twarz rozjaśniał promienny uśmiech, a wszystkie serduszka biły bardzo gorąco, bo … tak naprawdę święto to powinno trwać cały rok, by pokazać wszystkim Dziadkom, jak są dla nas ważni, potrzebni, by okazać Im nasz szacunek. Stąd zgromadzeni licznie goście gromko oklaskiwali małych artystów – wnuczęta, które słowami poetów opowiadały o swoich Babciach i Dziadkach, o ich dobroci, trosce, o zainteresowaniach, pasjach.

Pokazano także scenki z życia rodziny. Stąd pojawiła się babcia Klementyna – miłośniczka kosmicznych podróży i dziadek Józek, którego, tak jak i wnuczka Jasia, interesuje motoryzacja… Ale ten ostatni zatroskany jest już o swoją przyszłość, o swoją emeryturę… Program miał też nieco humorystyczny charakter.

Pojawiło się też kilka popularnych melodii, o których wiele Babć z rozrzewnieniem mówiło: „To są melodie mojej młodości…”

Przy tak wielkim święcie nie mogło zabraknąć też upominków, które dzieci wykonały własnoręcznie (laurki z życzeniami – piękne biedronki na zielonym liściu), a te dla Dziadków są cenniejsze niż wszelkie skarby świata, przechowywane są przez wiele lat i stanowią miłą pamiątkę…

Uroczystość zakończyło spotkanie przy kawie i pysznym cieście przygotowanym przez Rodziców. Była to okazja do rozmów z przyjaciółmi, wspomnień…